לפני כשבוע דיווחנו לכם כי גוגל ׁ(Google) הסירה מחנות האפליקציות שלה, הפליי סטור, את התוסף צד שלישי המיועד לדפדפן של סמסונג (Samsung), אשר אמור לאפשר גלישה במכשיר הנייד ללא פרסומות ופופ-אפים מעיקים. כעת מתברר שמפתחי התוסף ערערו בפני גוגל על ההחלטה, והיא חזרה בעצמה והחליטה לאפשר להם להעלות אותו מחדש לחנות, וכעת הוא זמין שוב להורדה עבור משתמשי אנדרואיד.

מדובר כאמור בתוסף חוסם פרסומות, כדוגמת אפליקציות Adblock Plus ו-Crystal, ודי ברור למה גוגל התנגדה אליו מלכתחילה – משום שהוא למעשה מונע ממנה את מקור ההכנסה שלה כגוף שמוכר נדל"ן של פרסום באינטרנט. גוגל טענה כי Adblock Fast מפר את תנאי המפתחים, זאת לפי סעיף 4.4 שם נכתב כי "האפליקציה לא יכולה להפריע, להתערב, לגרום נזק ישיר או עקיף באופן לא מורשה לאפליקציות אחרות או ברשת". יחד עם זאת, עושה רושם שגם היא הבינה שאי אפשר לעצור את הגל.

AdBlock Fast זמין גם לדפדפני הכרום, אופרה ולספארי, בהם הוא זוכה להצלחה רבה. מעבר לכך, מפתחיו אף הודיעו כעת שהם התאימו אותו גם למשתמשי אנדרואיד 4.0 ומעלה (התוסף המקורי היה זמין לרק למערכת ההפעלה אנדרואיד 5 לוליפופ), כך שיותר משתמשים יוכלו להינות ממנו.