סקרנו ב-TGspot לא מעט מקלדות מכניות. הן לרוב מאומצות בהנאה בידי קהל הגיימרים שמחפש מקלדת איכותית, עם תגובה מהירה ונוחות בלתי מתפשרת בכל הקשה. אבל לפני משחקים, מקלדת היא קודם כל מקלדת, כלומר התקן שמשמש להקלדה. INFAREX K20 של המותג XPG, השייך ל-ADATA, היא מקלדת מכנית מהסוג שמתאימה יותר, על פניה, קודם לכותבי המשפטים הארוכים ומעט פחות לגיימרים. בדקנו האם היא מספקת את החוויה הנדרשת.

מבט מסביב

החברה הקפידה לציין את שלל המאפיינים השונים כבר על האריזה עצמה. בין היתר כפתורי הפונקציות והקיצורים במקשי ה-F1 עד F7, כפתורים ייעודיים לשליטה בתאורה האחורית, 11 מצבי תאורה שונים ועוד.

הופתענו שבאריזה, פרט למקלדת כמובן, אין מקשים נוספים להחלפה או כלי להוצאתם. לרוב יצרניות נוהגות לצרף כלים בסיסיים כמו לדוגמה אפשרות להחליף את מקשי החיצים לצבע שונה לצורך הבלטתם.

תאורה של המקלדת מכנית XPG INFAREX K20

כל מקשי המקלדת מיוצרים מפלסטיק מסוג ABS בצבע שחור, ואילו הבסיס שעליהם הם יושבים מיוצר מאלומיניום שמשולב עם פלסטיק. מעצורי גומי וזוג רגליות מחופות סיליקון מספקים למקלדת את היציבות הנדרשת, ומבטיחים כי היא לא תזוז גם בזמן משחק סוער במיוחד. מסיבה לא ברורה בחרה ADATA לעצב את החלק התחתון של המקלדת במעין טקסטורה מוברשת וחבל שלא עשתה זאת גם בדפנות או במרכז המקלדת.

החיבור של המקלדת למחשב מתבצע, איך לא, בכבל USB. הכבל חוזק במעטפת בד קלוע וחיבור מוזהב. הזיהוי של המקלדת ב-Windows 10 היה מיידי, ולא היה צורך בהתקנת מנהל התקן כשלהו.

במקלדת מקלידים

כאמור, השוני של INDAREX K20 בהשוואה למקלדות גיימרים הוא העובדה כי היא מגיעה עם מתגים כחולים (Blue Switches) אשר מתאימים להקלדה ופחות למשחק. הסיבה היא כי מתגים כחולים דורשים לחץ רב יותר בהשוואה למקשים חומים או אדומים, כך שבעוד שבזמן משחק מעוניינים במגע קל לתגובה מהירה, בהקלדה מחפשים משוב ותחושה בולטת יותר של לחיצה.

קרא עוד:  הקונספטים: דל הציגה צמד מחשבים מתקפלים בפיתוח

כפתורי המקלדת המכנית XPG INFAREX K20

ללא ספק מתגים כחולים נוחים מאוד להקלדה הרבה יותר ממתגים אחרים. בין אם זה הלחץ הנדרש ללחיצה, הרעש הכה ממכר או התגובה המצוינת של המקלדת. בכלל היא מאוד מתאימה למי שמתכנן לעבור ממקלדת רגילה למכנית והדרישה העיקרית היא להקלדה.

כפי שכבר ציינו, היא בהחלט יכולה לשמש גם גיימר ממוצע, אבל לדעתנו אלה יעדיפו מתגים יותר רכים ממה שמציעה מקלדת זו.

המתגים הכחולים הם תוצרת Kailh, המותג הכי איכותי כיום בסין המבטיח עמידות של 50 מיליון לחיצות וכן תגובה ללא פספוסים (Anti-Ghosting). בהשוואה מול הקלדה על מקלדת המבוססת על המתגים הכחולים של Cherry הגרמנית, שנחשבים לאיכותיים יותר, התחושה מעט שונה.

תאורה בחושך במקלדת XPG INFAREX K20

INFAREX K20 מציעה פריסה סטנדרטית למדי של המקשים. אין כאן כפתורים חריגים וגם המרווחים בין המקשים הם כמקובל בשוק. מדובר על מקשים גדולים ובולטים מגוף המקלדת, ממש כמו למקלדות מכניות אחרות. אבל, בבחירה די תמוהה, החליטה היצרנית לוותר על כפתורי Pause, SrcLK ו- PrtScr. מוזר, בעיקר בהיבט של PrtScr הכה שימושי לביצוע צילומי מסך.

שלושת הכפתורים הללו הפכו לכפתורי שליטה על התאורה האחורית. אנחנו בהחלט היינו יכולים לחשוב על שימוש כפול לכפתורים אלה בשילוב לחצן ה-Fn הנמצא במקלדת, ממש כפי שעשתה XPG עם כפתורי השליטה ששולבו במקשים F1-F7.

עוד דבר שחשוב לציין הוא כי המקלדת אינה מגיעה עם חריטה של אותיות בעברית, דבר שקורה לא מעט אצל יצרניות מקלדות מכניות, אשר מעדיפות לייצר בשפה האנגלית בלבד, אם כי כמובן שאין כל בעיה להקליד בעברית כל עוד מערכת ההפעלה תומכת.

קרא עוד:  עוברים ל-6 גיגה-הרץ: תקן WiFi 6E הוכרז

דיסקוטק במקלדת

לכל אחד מ-104 המקשים ב-INFAREX K20 יש נורית לתאורה אחורית. בשונה ממקלדות אחרות המציעים תאורה צבעונית (RGB), כל מוארת שורה בצבע אחר וקבוע. זה  במקלדות גיימרים אחרות יש אפשרות לשליטה והתאמה באופן מלא של התאורה, וייתכן שבעיני רבים ההיבט הזה יהיה חסר בעיקר עבור גיימרים שירצו להדגיש מקשים מסוימים בצבעים מסוימים, אבל אנחנו מצאנו שדווקא השילוב הזה מעניין ומרהיב עין.

השליטה בתאורה מתבצעת, כאמור, באמצעות שלושה כפתורים הנמצאים מימין לכפתורי ה-F. באמצעותם ניתן לכוון את עוצמת ההארה ואת מצב התאורה. אפשר לבחור באחד מ-11 המצבים השונים של התאורה כמו תאורת גל, הבהובי שורות ועוד. העובדה כי מדובר בכפתור מהיר וללא צורך בשימוש דרך תוכנה המותקנת על המחשב בהחלט משפר את חווית השימוש במקלדת ומונע סרבול מיותר.

בנוסף למקשי התאורה, יש גם מקשים לשליטה במולטימדיה המשולבים במקשים F1 עד F7 ומופעלים בשילוב עם לחיצה על מקש ה-Fn. בין היתר אפשר לקבוע את עוצמת השמע, להשתיק, להשהות או להעביר לשיר הבא.

מבט מהצד למקלדת המכנית XPG INFAREX K20

השורה התחתונה

INFAREX K20 היא מקלדת מכנית טובה אבל עם כמה חסרונות שחלקם יכולים להיות מהותיים מאוד לחלק מהמשתמשים. אין לה תאורה צבעונית מלאה, אין בה כפתורים מסוימים וגם אין חריטה באותיות עבריות. המתגים הכחולים הופכים אותה לנהדרת להקלדה אבל פחות לגיימרים הכבדים.

מי שדברים אלה פחות מפריעים לו, ייהנה מאוד מ-INFAREX K20 שאותה מצאנו כמקלדת איכותית ונוחה מאוד לשימוש בעיקר למרבים להקליד. המחיר גם הוא נמוך יחסית ומחירה כ-330 שקלים בישראל או כ-280 שקלים (כולל משלוח) באמזון.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.