בתזמון מושלם עם הכרזתה של אפל (Apple) על iPad עדכני שקורץ חזק לתחום החינוך, הכריזו גוגל (Google) ואייסר (Acer) על טאבלט חדש ראשון שמבוסס על Chrome OS ומיועד, איך לא, לאותו תחום שימוש בדיוק. הטאבלט, ששמו Chromebook Tab 10, הוא הראשון בעולם שמבוסס על מערכת ההפעלה Chrome OS המסוגלת בגרסאותיה האחרונות להריץ גם אפליקציות שפותחו עבור אנדרואיד.

המפרט מזכיר מאוד את זה של ה-iPad החדש: מסך בגודל 9.7 אינץ׳, רזולוציה של 2048×1536 פיקסלים, מצלמות קדמיות ואחוריות, 4 גיגה של זיכרון עבודה ו-32 גיגה לאחסון קבצים. המערכת על שבב היא OP1 מתוצרת רוקצ'יפ (Rockchip) שפותח במיוחד עבור מחשבי Chrome OS לפי הנחיות מגוגל. הטאבלט תומך גם בכרטיסי microSD לצורך הרחבת הזיכרון, וכולל חיבור USB-C וכניסת אוזניות סטנדרטית.

Chromebook Tab 10 תומך גם בכתיבה באמצעות עט אלקטרוני ומגיע עם עט כזו שכלולה במחיר. העט, מתוצרת וואקום (Wacom) אינו זקוק לסוללה או להטענה, ובזמן שאינו בשימוש ניתן לאחסן אותו בתוך הטאבלט עצמו.

מחירו של הטאבלט החדש יעמוד על 329 דולרים בארצות הברית והוא צפוי להגיע שם למדפי החנויות בחודש הבא, וליתר העולם במהלך מאי.