אייסר (Acer) ישראל הציגה השבוע בכנס דילרים את המחשבים החדשים אותם היא מתכוונת להחדיר לשוק במהלך 2012. החברה הציגה מספר גדול של מחשבים חדשים שמכסים את כל תחום המחשוב האישי כמעט: החל ממחשב נטבוק, דרך קו מחשבים ניידים מסורתי שמיועד לשימוש ביתי, המשך בקו מחשבי אולרה-בוק לו מייחסת החברה חשיבות רבה, וכלה בסדרת טאבלטים חדשה שהולכת לתת תחרות יפה מאוד בשוק הטבאלטים המבוססים על אנדרואיד (Android), מערכת ההפעלה של גוגל (Google).

בין המוצרים החדשים שהציגה אייסר בכנס בלטו שניים במיוחד. הראשון הוא טאבלט, ה-Iconia TAB A510 שהוצג במהדורה אולימפית והוא מהראשונים בשוק בישראל עם מעבד הטגרה Tegra 3 של Nvidia, מעבד ארבע ליבות במהירות 1.3 גה"ץ וגרפיקה משופרת שיוצע בשוק במחיר תחרותי של כ-2,400 ש"ח, זול באופן משמעותי מה-Transformer Prime של אסוס (Asus) שכבר הושק בארץ ואותו סקרנו לאחרונה. הטאבלט, עם מסך 10.1 אינץ', אמור לפי החברה לפעול יותר מ-14 שעות ברציפות. הטאבלט מגיע עם 32 ג'יגה בייט זיכרון, רזולוציה של 1,280×800 וגרסת אנדרואיד 4.0.3 שלא עברה כל שינויים על ידי החברה, וזאת מבחירה אסטרטגית של אייסר. זה אומר שהממשק בינתיים באנגלית, אך ניתן להוסיף מקלדת בעברית, כשבהמשך השנה צפוי עדכון של גוגל שיאפשר לבחור בכל שפת ממשק, כולל עברית.

טאבלט נוסף שמוכרת החברה הוא ה-A200 שמוגדר על אייסר כטאבלט למשפחה. ההבדל המשמעותי הוא שהוא מצויד במעבד טגרה מהדור השני עדיין, הוא מגיע גם אפשרות לגב אדום. המחיר עבור גרסת ה-32 ג'יגה-בייט נפח אחסון הוא 2,000 ש"ח.

המוצר השני הוא האולטרה-בוק הראשון בשוק עם מסך 15.6 אינץ'. מדובר ב-Aspire Timeline Ultra M3 ששוקל 2 ק"ג בלבד כולל כונן אופטי. הגרסה הבסיסית שלו, שמבוססת על מעבד Core i3 מעבד דו-ליבתי של אינטל במהירות 1.4 גה"ץ, ועל השבב הגרפי המשובץ בו, יימכר תמורת 3,699 ש"ח והוא כולל גם כונן אחסון היברידי – 320 ג'יגה-בייט כונן קשיח מכני עם כוהן SSD בנפח 20 ג'גה-בייט ו-4 ג'יגה בייט זיכרון RAM. מחשב הגרסה המתקדמת היותר, עם מעבד Core i5 דו ליבתי במהירות 1.6 ג'יגה-הרץ (2.3 ג'יגה-הרץ במצב טורבו), כרטיס גרפי של Nvidia מסוג GT640 וכונן SSD בנפח 128 ג'יגה-בייט, יימכר תמורת 4,699 ש"ח. בתצורת המחשב טוענת החברה לזמן התעוררות משינה של 1.5 שניות וממצב שינה עמוקה של 6 שניות בעזרת טכנולוגיה שהיא מכנה DeepSleep שגם מאפשרת למחשב לשהות במצב שינה עד 50 ימים ברציפות.

קרא עוד:  בלי טובות: HarmonyOS של וואווי תתחרה בגוגל, מיקרוסופט ואפל

אחד המחשבים שהפתיעו אולי במקצת את הבאים היה מחשב נטבוק חדש יחסית בשם Aspire One Balloon שמופת במהדורה מוגבלת. הוא מבוסס על מעבד אטום (Atom) מסוג N2600 והוא מעוטר ומעוצב באופן מושך את העין. "מי שחושב שהנטבוקים נעלמו לחלוטין, טועה", הסביר בני בוחניק, מנהל מכירות ותחום המחשוב בטכנו-רצף שיחד עם ניופאן מפיצה את המוצרים של אייסר בישראל. "זה עדיין מחשב שנותן 8 שעות עבודה ב-1,500 ש"ח, ואין אלטרנטיבה דומה למי שעדיין רוצה להשתמש במקלדת אמיתית, רוצה מחשב משני שאפשר יהיה לשאת אותו כמעט בלי להרגיש ועדיין לעבוד. ב-2009/10 היה בארץ עיוות של השוק, אבל כיום תחום הנטבוקים נמצא בנישה הנכונה שלו, 5-7% מהשוק, וזה אולי ישתנה עם ההשקה של חלונות 8".

מחשב אחר שתפס את תשומת הלב היה ההצעה של אייסר לתחום המתעורר של מחשבי AIO, ה-Aspire Z3801 Touch שכפי שכבר ניתן להבין משמו, מבוסס על מסך מגע. המחשב מוגדר על ידי החברה כמחשב משפחתי שמיועד למכנה המשותף של כולם. המסך הוא בגודל 21.5 אינץ' ובעובי של 55 מ"מ בלבד, המעבד הוא Core i3-2120 במהירות 3.3 ג'יגה-הרץ שמביא גם את השבב הגרפי המשולב בו, יש גם 4 ג'יגה-בייט זיכרון וכונן קשיח בנפח 500 מגה-בייט וצורב DVD, והוא נמכר תמורת 3,999 ש"ח.

"אנחנו יודעים שיש לנו פער יחסית גדול בישראל לעומת מדינות אחרות בהן אנחנו ממובילי שוק המחשבים הניידים, אבל האסטרטגיה שלנו היא לא לדחוף אלא לגדול בהדרגה", אמר מרקו קפלה, מנהל איטליה, יוון וישראל באייסר שחושב שיש מקום לצמיחה במכירות של החברה בארץ.

קרא עוד:  המהיר בשוק: ADATA חשפה כונן SSD PCIe 4.0 לגיימרים

הוא גם ציין כמה גורמים שמובילים את האסטרטגיה של אייסר. " אחד מעמודי האסטרטגיה העמוד שלנו הוא האולטרה-בוקים. אנחנו חושבים שהם יצליחו כמו שאינטל (Intel) חושבת. אנחנו צופים שבסיום 2013 כל ההיצע שלנו לתחום המחשבים הניידים יהיה מבוסס על קטגוריית האולטרה-בוקים. לאייסר יש מחויבות חזקה לאימוץ האסטרטגיה הזו של אינטל שהיא שותפה חשובה שלנו.", אמר קפלה. "היבט חשוב אחר הוא חלונות 8. כשהיא תצא יהיה שינוי משמעותי בשוק הטאבלטים. הטאבלטים שיתחרו באפל (Apple) יקצצו בנתח השוק שלה, ואני חושב שבאופן משמעותי. תהיה מפה חדשה לחלוטין של מכירות בתחום הטאבלטים, ואנחנו נהיה חזקים בה"

יאשה מקנוז מנכ"ל אייסר ישראל, מרקו קפלה, מנהל אייסר למדינות איטליה, יוון וישראל, וחלק מהסחורה החדשה

ליאשה מקנוז, מנכ"ל אייסר ישראל, יש תחזיות יותר ספציפיות ואופטימיות לגבי מעמדה של החברה בשוק המחשבים הניידים והטאבלטים בארץ. "את 2011 סיימנו בחמישייה הראשונה מבחינת מכירות והמטרה שלנו ב-2012 היא להיכלל בשלישייה הראשונה עם 15% מהשוק לפחות. אנחנו הולכים מבחינת איכות על האיכות הגבוהה ביותר, ומצד שני במחירים תחרותיים ביותר, לכל אורך קו המוצרים שלנו,, הוא אמר. "אנחנו הראשונים שהשקנו אולטרה-בוק עם מסך 15.6 אינץ' שמיועד לתחום המשפחתי עם מחיר מתאים ואנושי יותר, והמכירות שלו כבר מוצלחות. בכלל, מוצרי המיינסטרים שלנו הם ברמת הגימור הכי גבוהה שראיתי אי פעם בחברה, וזו השקעה בכיוון נכון. גם בטאבלטים אנחנו מציעים איכות עם תג מחיר יחסית נמוך, ואנחנו גם נהיה ראשונים בשוק עם טאבלט שמבוסס על חלונות 8, וכל זה יעזור לנו להצליח בשוק הישראלי".

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il