מערכת ההפעלה Remix OS כבר יוצאת אל מעבר לגבולות התוכנה. אחרי מספר מוצרים שכבר הושקו כמו תחנת  העבודה של AOC, טאבלט מתוצרתה ועוד, כעת גם אייסר (Acer) יוצאת לשוק עם מחשב נייד ראשון מתוצרתה המריץ את המערכת החדשה.

למעשה, מדובר באחת ההשקות החשובות למערכת Remix OS המקבלת הכרה עצומה מאחת היצרניות המחשבים הגדולות בעולם, כתחליף למערכת הפעלה שולחנית למחשבים ניידים ונייחים המבוססת על מערכת האנדרואיד.

המחשב הנייד הוא כמעין גרסה לדגם Aspire ES1-131 הקיים אשר הושק כבר בשוק עם מערכת Windows 10 וכעת בגרסתו החדשה הוא מגיע עם מערכת ההפעלה מבוססת אנדרואיד, שכזכור מספקת יכולות של מערכת שולחנית כמו שורת משימות והתחל, הפעלת חלונות מרובים, התקנת אפליקציות אנדרואיד ועוד.

המחשב נושא מסך בגודל 11.6 אינץ’ ברזולוציה של 1,366 על 768 פיקסלים והוא רץ על מעבד Braswell מרובע ליבות Intel N3150 עם זיכרון עבודה של 4 ג’יגה-בייט RAM ואחסון פנימי בדיסק קשיח 500 ג’יגה-בייט. יש לו גם קישוריות WiFi 802.11b/g/n, כניסת רשת RJ45 סטנדרטית, Bluetooth 4.0 ושוקל 1.2 ק”ג בלבד.

בחברה מציינים כי המחשב יושק במלאי מוגבל כקונספט, ככל הנראה כדי לבחון את השוק ולראות האם המשתמשים אכן מוכנים להחליף את חלונות או Chrome OS בתחליף מבוסס אנדרואיד.