אייסר (Acer) הפתיעה קצת ב-IFA 2017. בין שלל ההכרזות שלה על מחשבים חדשים בעיקר, היא הציגה גם שתי מצלמות 360 מעלות, אחת לשימוש אישי ידני ואחת לשימוש ברכב. שתי המצלמות החדשות, Holo360 ו-Vision360 מאפשרות להשתמש בסים 4G כדי להתחבר לאינטרנט באופן עצמאי מכל מקום שרוצים, וזאת לצד תמיכה גם בקישוריות המקובלת יותר בתחום החפיצים, קרי בלוטות' ו-WiFi.

בנוסף שתי המצלמות מבוססות על מערכת Sanpdragon 625 ששמונה ליבותיו יכולות להגיע למהירות מרבית של 2 ג'יגה-הרץ, ועם השבב הגרפי Adreno 506. בנוסף הן מגיעות עם 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון מובנה ועם יכולת הרחבה בעוד 128 ג'יגה-בייט באמצעות כרטיס microSD.

Holo360 מגיעה עם שתי מצלמות בגודל 16 מגה-פיקסל המבוססות על חיישני IMX298 של סוני (Sony) כם צמצמם f/2.1 ועם שדה ראייה של 187 מעלות. היא יכולה לצלם סרטונים באיכות של 4K ותמונות סטילס ברזולוציה של עד 24 מגה-פיקסל. המצלמה גם מצוידת במסך LCD בגודל של 3 אינץ', והסוללה שלה היא בנפח של 2,000 מילי-אמפר/שעה. משקלה 136 גרם. היא תימכר בכ-430 דולרים כשתגיע לשוק.

Vision360 היא כאמור מצלמה לרכב. כאמור באופן עקרוני המפרט שלה זהה לזה של ה-Holo360, וזה בא לידי ביטוי בעיקר במצלמות. במקרה שלה זוג החיישנים הוא בגודל של 6 מגה-פיקסל והצמצם הוא בגודל של f/2.0. ניתן במקרה שלה להשתמש גם במצלמה אחת כדי לצלם סרטוני 1080p, ואחת התכונות הכי מעניינות שלה היא שבמקרה שהיא מזהה תאונה היא משדרת מיד את מיקום ה-GPS עם כמה תמונות לשמירה בענן. לצורך כל היא מצוידת במספר חיישנים כולל מד רום, לחות, אור ועוד. אפשר גם לבדוק את מה שהיא צילמה עם מסך LCD בגודל של 2.4 אינץ'. המחיר של המצלמה הזו טרם פורסם.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.