שוחררה וכבר נפרצה

גירסה 6 של מערכת ההפעלה הניידת של אפל שוחררה רק אמש וכבר היום הספיקו המפתחים מקבוצת Dev-Team לשחרר פריצה למערכת ההפעלה, אם כי כרגע היא מיועדת רק למכשירים מבוססי מעבד A4.

שוחררה וכבר נפרצה

חור האבטחה שהיה שם תמיד
אמש שוחררה גירסת iOS 6
וכבר היום ניתן להוריד את כלי הפריצה רדסנאו (Redsnow) עבור מחשבי פי.סי או מק ולפרוץ את האייפון 4, אייפון 3GS ואייפוד טאצ' דור רביעי בפריצה קשורה. כך שלאחריה תותקן על המכשיר חנות הטוויקים סידיה, אשר מאפשרת להרחיב את יכולות המכשיר מעבר למה שאפל תיכננה.

הסיבה שהפריצה זמינה להורדה יממה לאחר שיחרור הגירסה הרשמי היא מאחר והפריצה מתבססת על חור-אבטחה שהתגלה במעבדי A4, כך שמדובר על חור אבטחה המבוסס על החומרה ואשר לא ניתן לתקן אותו דרך טלאי תוכנתי, כמו-כן כי מדובר ב"פריצה קשורה" (Tethered) כך שיש לפרוץ את המכשיר בכל פעם שהוא מבצע הפעלה מחדש.

עוד יש לציין כי חור האבטחה תוקן במעבדי A5 ומעלה, לכן להם עדיין אין פריצה זמינה, אם כי כמו תמיד במירוץ "החתול והעכבר" של אפל והמפתחים נראה כי מדובר רק בעניין של זמן עד שתשוחרר פריצה בלתי קשורה ופריצה למכשירי המבוססים על מעבדי A5 ומעלה.

חשוב לציין כי הפריצה היא על אחריות המשתמש בלבד וכי פריצה של המכשיר מסירה את אחריות היצרן ו/או האחריות שמעניקה המפעילה הסלולארית. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.