גוגל (Google) הודיעה בבלוג הרשמי שלה על עדכון מערכת ההפעלה לשעונים שלה, Android Wear, המבוסס על Android 5.0. העדכון מאפשר לכל השונים המבוססים על מערכת ההפעלה הזו, לאחר העדכון, לבחור תמונות רקע ראשיות בהתאם לטעמם ולמצב הרוח שלהם.

בדף מיוחד בחנות של גוגל אפשר כעת למצוא מגוון מאוד של 'פרצופים' עבור שעוני Android Wear, אבל יש לשים לב שחלק גודל מהם דורשים כאמור את התקנת גרסה 5.0 של מערכת ההפעלה.

מפתחים שיצרו אפליקציות לשינוי הרקע של שעוני Android Wear יצטרכו לעדכן את האפליקציות שלהם כך שהן ישתמשו ב-API הרשמי של גוגל עד ל-31 בינואר, או שגוגל תפסיק לתמוך בהן.

אבל העדכון אינו מסתכם ביכולת להוריד תמונות רקע חדשות מהחנות. הוא כולל כעת גם אפשרות לבחור בשני מצבי עבודה חדשים שמשנים את הגדרות השעון בהתאם. הראשון הוא מצב תאטרון (Theater Mode) שבחירה בו מכבה את המסך ואת הרעידות של השעון כדי לא להפריע, והשני הוא מצב אור שמש (Sunlight Mode) שמגביר את בהירות המסך עד לערך המרבי שלה כדי לשפר את נראות התצוגה כשנמצאים בחוץ.

בנוסף כעת ניתן לחסום התראות מכל אפליקציה שקיימת בטלפון ישירות מהשעון עצמו, וכן אפשר בלחיצה קלה על המסך לראות מה הפעולות האחרונות שבוצעו.