סוף שבוע שעבר זימן לנו דרמה נוספת בעולם ה-Jailbreak האחרון, כשלאחר 3 שבועות משחרור הפריצת ה-Corona למכשירי ה-A4, הגיעה גם הפריצה המיוחלת למעבדי ה-A5, הלא הם ה-iPad 2 ו-iPhone 4S.

ע"פ סטסטיקות שנאספו ע"י Saurik, יוצר ה-Cydia, כ-953,232 אלף מכשירים נפרצו ב-72 שעות הראשונות מאז שכלי הפריצה יצא ביום שישי בסביבות השעה 7 בערב (שעון ישראל) . חשוב לציין כי רק לאחר 28 שעות שוחרר כלי הפריצה באופן רשמי בגרסת החלונות (Windows), מה שעוד יותר מעיד על ההישג. מתוך המספרים הללו ניתן לראות כי 491,325 אלף מכשירי אייפון 4S נפרצו, ביחד עם 308,967 מכשירי אייפד 2 כש-152,940 מהם נפרצו עוד בגרסה 4.3.3 עם ה-JailbreakMe 3.0 ש-comex שחרר.

ובכן, אתמול כלי הפריצה Absinthe התעדכן לגרסה 0.3 בכדי גם לתמוך במערכת ה-Linux וכדי לשפר באגים בתהליך הפריצה. מבחינת יציבות הפריצה, אנחנו יכולים לדווח לכם (מניסיוננו האישי ודעות ברחבי הרשת) שמדובר בפריצה הכי יציבה שיצאה עד כה, ללא באגים כלשהם, מה שמעיד על העבודה הקשה שעשו הפורצים ושלא נצטרך לעשות Restore כדי להתקין גרסה חדשה של כלי הפריצה שמתקן באגים כלשהם, שכמובן לא היו.

כרגע, ניתן להנות מ-iOS 5.0.1 בחופשיות ומהיכולת לבצע שדרוג אליה חופשי, עד אשר iOS 5.1 תיצא באופן רשמי. ומכאן המלצה אליכם: אנחנו ממליצים לכם לעשות את כל ניסויי ה-Jailbreak שלכם (במיוחד לאלה עם מכשירי ה-A5) ולראות איך המערכת מתפקדת עם כל הטוויקים (לוודא שטוויק לא גורם לקריסת המערכת או לאיטיות המערכות, או כל בעיה הגיונית אחרת שמונעת שימוש שוטף במכשיר) שאתם מתקינים כבר עכשיו ולא כש-iOS 5.1 תשוחרר, כדי שחלילה אם תקרה בעיה שתאלץ אתכם לעשות Restore, לא תתקלו במחסום ה-iOS 5.1. היו זהירים!

קרא עוד:  דיווח: 5G הראשון של אפל בשנה הבאה, כל הדגמים יעברו שנה לאחר מכן

בינתיים, ע"פ דיווחים שונים, אפל צפויה לשחרר את iOS 5.1 במהלך החודש וחצי הקרוב במקביל לשחרורו הרשמי של האייפד 3, שגם הולך ומתקרב אלינו בצעדי ענק. עד כה, אין פיצ'ר משמעותי ב-iOS 5.1 שמצדיק ויתור על פריצה ושדרוג אליו, כך שלבינתיים אנחנו רגועים. מה שכן ידוע לנו זה שכל בעיות הסוללה למיניהם (החל מה-4S ועד למכשירים נוספים) נפתרו סופית ב-iOS 5.1 beta 3 וברגע שהגרסה תצא לכולם לא יהיו עוד תלונות על בעיות סוללה. (מקור)

וידאו: כך פועל כלי הפריצה ב-Windows