נושא המטענים המסוכנים והסלוללת המתפוצצות מסרב לרדת מהכותרות. בסמיכות לדיווחים על סוללות מסוכנות במכשירי סמסונג (Samsung), הודיעה אפל (Apple) באמצע החודש שעבר על סדרת מטענים מסוכנים שהופצה בעבר ללקוחות יחד עם מכשירי החברה. אפל פתחה בתכנית עולמית להחלפת אותם המטענים, ובישראל התגייסו לנושא מספר חברות המייצגות את ענקית הסלולר האמריקנית. לאחרונה הודיעה מפיצה מורשית נוספת של אפל בישראל, חברת DCS, כי תספק שירות החלפת מטענים תקולים ללא עלות, אם  אלה יעמוד בקריטריונים שקבעה אפל.

"DCS קוראת ללקוחות אפל בישראל אשר בבעלותם מטען מהסדרה התקולה, ללא קשר היכן נרכש בארץ ו/או בחו"ל, להגיע לסניפיה ולהחליף את המטען התקול במטען חדש וללא עלות, וזאת לאחר בדיקת זכאות בהתאם לקריטריונים של אפל העולמית", נכתב בהודעה לעיתונות שהפיצה החברה. באתר DCS נכתב כי לפי דרישת אפל, על הלקוח להגיע עם המכשיר איתו הגיע המטען לאחד מסניפי הרשת: תל אביב, ראשון לציון או ירושלים. לאחר זיהוי המכשיר מול מערכות אפל, תתבצע ההחלפה בכפוף לעמידה בקריטריונים ובזמינות המלאי.

התכנית עליה הכריזה אפל באמצע החודש שעבר נועדה להחליף מטענים שיוצרו עבור מכשירי ה-iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S אשר נרכשו בין אוקטובר 2009 לספטמבר 2010. "במקרים נדירים", טענו אז באפל "המטען עלול להישרף בשל חימום יתר ולהוות סיכון בטיחותי למשתמשים בו". אם הכיתוב Model A1300 מופיע באזור התקע של המטען, וסימון נוסף הוא הלוגו CE בצבע אפור מלא – יש לכם מטען תקול.

קרא עוד:  סקירה: Asus Zen AiO Z227SD - מחשב יפיפה עם יכולות משחק

חברת DCS מספקת שירותי מעבדה זה 20 שנה ולאחרונה היא הוסמכה מטעם אפל לתיקון כל מכשירי iPhone ו-iPad. מתוקף הסמכתה, משמשת החברה נציגה מורשית נוספת של אפל בישראל ומעניקה את שירות ההחלפה ללא תשלום.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.