כמו כל השקה של מוצר מבית אפל (Apple) זוכה השעון החכם של החברה, ה-Apple Watch, להתייחסות תקשורתית רבה. גם קהילת המפתחים נכנסת להילוך גבוה בכדי להגדיל את היצע האפליקציות המיועדות לשעון ואף לשחרר "פריצות" עבור המכשיר. מפתח המכונה Comex, המוכר לרובנו מתחום הפריצות ל-iOS, פרסם בחשבון הטוויטר שלו סרטון בו נראה כיצד הצליח להציג את עמוד החיפוש של גוגל בדפדפן שהותקן ב-Apple Watch.

השימוש בדפדפן הזעיר לא נראה פרקטי במיוחד, שכן המסך הקטן והצורך בהקלדה בתיבת הטקסט שבו נראים כמעט בלתי אפשריים. בכל זאת, הוכיח Comex כי הדבר אפשרי וכעת נשאלת השאלה כיצד עשה זאת?

נכון להיום מריץ השעון רק אפליקציות שנבנו במסגרת הכללים המוגבלת של ערכת הפיתוח שנבנתה בעבורו. הרצת הדפדפן, כפי שהדגים המפתח בסרטון, לכאורה אינה עומדת בכללי הפיתוח, מה שיכול לרמז כי אולי מדובר באחת ה"פריצות" הראשונות של השעון החכם של אפל.

השעון החכם, שהושק לאחרונה בעולם ואף נחת לסקירה מעמיקה אצלנו, הכניס את אפל באיחור רב לשוק השעונים החכמים, שוק שנשלט ברובו על ידי שעוני האנדרואיד. היצע האפליקציות עבור ה-Apple Watch הולך וגדל, וכבר ניתן למצוא שם משחקים ראשונים, שאזם (Shazam), שירותי האחסון של מיקרוסופט (OneDrive) ואפליקציות לשליטה והתראה מרחוק של מגוון מותגי רכב.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.