רשת אלחוטית ״אחודה״ או Mesh Network היא פתרון מצוין עבור בתים ודירות שבהם נתב אלחוטי בודד איננו מסוגל לייצר אות יציב שיגיע לכל הקומות והחדרים, כאשר הרשת מחולקת למספר נקודות גישה הפזורות בין חדרי הבית, ומבטיחות קליטת WiFi מיטבית. אולם בעיה אחת שפגעה עד כה ברוכשים של מוצרי Mesh הייתה חוסר התאימות בין מוצרים המיוצרים על ידי חברות שונות, אבל לא עוד.

עד כה, לא ניתן היה לרכוש יחידת בסיס מתוצרת חברה אחת, ולחבר אליה נקודות גישה של חברה אחרת – רכישת מערכת Mesh הייתה למעשה מעין הסכם התחייבות למותג יחיד. זה בדיוק מה שמנסה כעת לפתור "ברית ה-WiFi" (Wi-Fi Alliance), הגוף הבין-לאומי האחראי על קביעת תקנים הנוגעים לרשתות אינטרנט אלחוטיות. הגוף הציג תקן חדש בשם EasyMesh, שיאפשר למוצרי Mesh של יצרניות שונות לפעול ביחד.

באופן עקרוני, כל מוצר התואם לטכנולוגיית EasyMesh אמור להתחבר ליחידת בסיס או לנקודות גישה אחרות התואמות אף הן לטכנולוגיה. מאחר ומדובר בעדכון תוכנה, תאורטית כל מוצר Mesh בשוק יכול להפוך לתואם EasyMesh רטרואקטיבית. תהליך החיבור בין היחידות השונות נעשה באופן אוטומטי, והוא שקוף לחלוטין בעבור המשתמש. התקן איננו מכריח את כל היצרנים לייצר מוצרים זהים – אלא רק מאפשר סנכרון בין המוצרים, כך שיצרנים שונים עדיין יוכלו לנסות ולהתבלט באמצעות חומרה חדשנית, או תכונות כגון סינון תכנים לילדים וניהול חכם יותר של הרשת.

קרא עוד:  מעבדי הדור ה-10 של אינטל הגיעו גם ל-NUC

עד כה אף יצרן לא הכריז על תמיכתו בטכנולוגיה החדשה, אולם בברית ה-WiFi משוכנעים כי בסופו של דבר EasyMesh יהפוך לתקן מוכר ונפוץ שיהפוך את הקטגוריה לפופולרית ותחרותית יותר, ויעודד את המשתמשים לשדרג את הרשת הביתית שלהם.

עוד על טכנולוגיית Mesh, תוכלו לקרוא בסקירה לאחד המוצרים המובילים, ה-Deco של חברת TP-Link.