מי אמר שפייסבוק היא רשת חברתית למבוגרים בלבד? אמש השיקה הרשת הגדולה בעולם פיצ'ר חדש שיעזור בעיקר, אבל לא רק, להורים הטריים שהלכו לאיבוד בתוך עשרות אם לא מאות תמונות ילדהים שמפוזרות ברחבי האלבומים השונים.

למרות שמארק צוקרברג, מייסד פייסבוק, טרם זכה להיות אבא, גם הוא כנראה מבין שהדרך היחידה להגיע לליבם של ההורים הטריים היא באמצעות סדר וארגון, בעיקר כשמדובר בדבר הכי יקר. הפיצ'ר החדש אותו השיקה הרשת החברתית, שנקרא Scrapbook, עוזר למעשה להורים לאתר ולתייג תחת קורת גג אחת את כל תמונות הילדים המפוזרים כמעט בכל אלבום אפשרי.

התוספת החדשה פועלת למעשה כתג מיוחד אותו יצמידו ההורים לתמונות השונות של ילדיהם – מה שיאגד אותן באלבום אחד ממנו יהיה קל יותר לשתף את התמונות לחברים השונים. בצורה זו, מקויים בפייסבוק, שההורים יתמצאו באופן טוב יותר בין הרי התמונות – מה שיגדיל ויגביר את כניסתם לרשת החברתית על מנת לפרסם את ילדיהם. חשוב לציין כי הפיצ'ר מגיע כבוי כברירת מחדל, על כן יהיה על ההורים להפעילו על ניווט ללשונית ההגדרות ומשם ללשונית נוספת, Family and Relationship (משפחה ומערכות יחסים), ומשם לתייג את ילדיהם שיצטרפו גם ללא אישור מצידם. עם זאת, אם ההורים הגדירו בעבר את הילד, זה כבר יופיע שם באופן אוטומטי ללא כל פעולה נוספת מצידם.

http://www.youtube.com/watch?v=HkCQmMnZB3M

ישראל, כרגיל, בחוץ בינתיים
כמעט כל תוספת חדשה אותה משיקה הרשת החברתית, גם הפיצ'ר המדובר זמין לתושבי ארצות הברית בלבד – שפני ניסיון אם תרצו לקרוא לזה כך. לא מן הנמנע כי בעתיד תרחיב את הפיצ'ר המדובר גם בארצות נוספות, ולאו דווקא רק בקשר לילדים.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.