סקר חדש של חברת OPSWAT, המתמחה בתחום האבטחה והניהול של תשתיות IT, חושף שוב שרוב המשתמשים במחשבים אישיים מעדיפים, לפחות בכל מה שקשור לאבטחה, קודם כל את תג המחיר, ובעיקר פתרונות חינם.

כפי שניתן לראות מהסקר, חמשת תוכנות האבטחה המובילות, מבחינת נתח שוק, הן תוכנות חינמיות, שההפתעה היחידה היא אולי ש-avast! Free Antivirs היא זו שמובילה את הטבלה עם נתח שוק של לא פחות מ-19.6% שהוא גדול במיוחד בשוק בו יש כל כך הרבה פתרונות. שני הפתרונות החינמיים של מיקרוסופט (Microsoft), גרסת ה-Security Essentials וגרסת ה-Windows Defender נמצאים במקום השני והשלישי. אבל בעוד ל-Security Essentials יש 17.2% מהשוק, ל-Defender יש כבר 7.8% בלבד. כמו כן יש להזכיר שזו הגרסה היחידה שזמינה בחינם, מבחינתה של מיקרוסופט, עבור חלונות 8, כך שמכך ניתן להבין מה מצבה היחסי של מערכת ההפעלה הזו בשוק המחשבים כיום.

הפתרון הראשון ברשימה שאינו בחינם הוא Smart Security של ESET, שנמצא במקום השישי בלבד, כשהפתרון המוכר יותר, עד לאחרונה לפחות, NOD32 Antivirus, ממוקם רק במקום העשירי. לשניהם ביחד נתח שוק של 6.9% בלבד, פחות מ-Windows Defender לבדו.

כשבוחנים את השוק מבחינת החברות שמציעות מוצרים, לא פלא שמיקרוסופט המצאת במקום הראשון עם 25.4% נתח שוק לפני Avast עם 23.6% ו-AVG עם 8.3% בלבד. במקרה הזה סימנטק (Symantec) תופסת את המקום הרביעי עם 7.6% מהשוק, והיא החברה המובילה מבין החברות שמציעות מוצרים בכסף.

את הדו"ח המלא של OPSWAT, שכולל עוד ניתוחים בהיבטים שונים, אפשר למצוא כאן.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.