סמרטר (Smarter) הבריטית, שתחום התמחותה הוא גאדג'טים חכמים למטבח, הציגה ב-CES 2017 את אחד הפיתוחים החדשים שלה FridgeCam. מדובר במצלמה למקרר שביחד עם אפליקציה ייעודית אמורה, קודם כל, למנוע בזבוז מזון מיותר. בנוסף, ובאופן כללי יותר, היא אמורה לסייע במעקב אחר המתרחש בתוך המקרר ולהפיק את המרב מכל הפריטים שבו.

מדובר במצלמה בסיסית למדי בצבע לבן, שממוקמת בתוך המקרר. עם המצלמה מגיעה אפליקציה אשר מאפשרת לצפות בתכולת המקרר גם כשלא נמצאים בבית, כך שהמצב המוכר בו מסתובבים בסופר ומנסים להיזכר אם יש עגבניות בבית, או שצריך לקנות עוד, נחסך מבעלי FridgeCam. בזכות האפליקציה והמצלמה גם נמנעת קניית מזון שאין בו צורך אמיתי, ובהקשר זה טוענת חברה כי לפי מחקרים שונים המין האנושי כלל לא משתמש בכ-40% מהאוכל שהוא רוכש.

דרך נוספת שבה האפליקציה תורמת לצמצום בזבוז המזון והמשאבים היא תזכורות לגבי תאריכי תפוגה של פריטים שונים במקרר, ואיתן אפילו הצעות כיצד לנצל את אותם מצרכים. בנוסף מספקת FridgeCam המלצות לרכישת מוצרים שהכמות שלהם במקרר הפכה נמוכה, בלוויית שעות הפתיחה של חנויות רלוונטיות באזור.

המצלמה תהיה זמינה במהלך הרבעון הראשון של השנה, ועלותה צפויה להיות 150 דולר, לא זול, אבל הרבה פחות ממה שמשפחו מבזבזות בשנה בגין אוכל שהושלך לפח.