מיקרוסופט (Microsoft) צפויה להכריז בברצלונה על HoloLens 2, הדור השני למשקפי המציאות הרבודה (Augmented Reality), אולם שעות ספורות טרם האירוע הודלפו לרשת תצלומים ראשונים שכבר הורסים את רוב ההפתעה.

ל-HoloLens 2, כפי שניתן לראות באופן ברור בתמונות, יש עיצוב חדש, קומפקטי והרבה פחות מסיבי מזה של הדור הראשון, מה שללא ספק צפוי להפוך את השימוש במוצר לקל יותר לאורך זמן. בצד האחורי ניתן להבחין בגלגלת המיועדת כנראה להתאמת רוחב רצועת המשקפיים והידוקן סביב הראש, בזמן שהתפס הקדמי נראה נוח ומרופד יותר.

התצלום המעניין ביותר הוא כנראה זה שבו מודגם ממשק המכשיר, כפי שהוא נראה דרך עיני המשתמש. בעוד שמדובר כנראה בהדמיה ולא בתצלום מסך של ממש, התמונה רומזת על שדה ראייה רחב הרבה יותר מזה של ה-HoloLens המקוריות, והן על אפשרות לשליטה בתפריטים ובכפתורים באמצעות האצבעות, תוך יצירה של מעין משטח מגע ווירטואלי מול עיני המשתמש.

על פי הדיווחים, HoloLens 2 יתבססו על מעבד Snapdragon 850 מתוצרת קוואלקום (Qualcomm), במקום מעבד של אינטל (Intel) בדור הקודם. בנוסף, צפויות המשקפיים להתבסס על גרסה מלאה יותר של Windows כדי להריץ מגוון רחב של אפליקציות.