ה-LePhone K800 של לנובו שמבוסס על מעבד האטום של אינטל

בעוד העולם עוסק בהיסטריה כמעט חסרת תקדים בהשקה של ה-Galaxy III של סמסונג (Samsung), לפחות כשזה מגיע לכדי טלפון שמבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android), אינטל (Intel) ממשיכה בשקט בתוכניות ההפצה שלה עבור הטלפונים החכמים המבוססים על מעבד ה-Medfield שלה ובמלחמה שהיא מתחילה לנהל נגד ARM ושליטתה בשוק הזה.

אתמול הכריזה לנובו (Lenovo) על זמינות החכמופון שלה שמבוסס על המעבד של אינטל. ה-LePhone K800 די דומה ל-Xolo X900  שהושק בהודו לאחרונה. הוא מגיע, כאמור, עם אותו מעבד Atom Z2460 חד ליבה וכפול נימים במהירות 1.6 ג'יגה-הרץ, ויש לו גם כאן מצלמה אחורית באיכות של 8 מגה-פיקסלים, אבל הוא מציע מסך גדול יותר, 4.5 אינץ' לעומת ה-4 אינץ' של ה-X900 וגם המצלמה הקדמית שלו מעט טובה יותר, 1.3 מגה-פיקסלים לעומת 1 מגה-פיקסלים בטלפון ההודי. עוד שינוי משמעותי הוא נפח האחסון: לא פחות מ-16 ג'יגה-בייט, וזה המון בתחום החכמופונים באופן גלולבלי.

הבעיה היא שהשינויים האלה הקפיצו את המחיר של הטלפון ל-3,299 יואן (כ-520 דולרים) וזה יותר מפי שתיים ממה שסיני מוכן לשלם בממוצע עבור טלפון חכם כיום (1,500 יואן). מעניין אם לנובו ואינטל בחרו בכוונה למצב את המחיר של ה-K800 גבוה, כדי לגרום לו להיות טלפון ייחודי גם בקרב המשתמשים, ולייעד אותו לשכבה החברתית הסינית הגבוהה.

אבל זו לא ההכרזה היחידה. אורנג' (Oranfe) הודיעה היום שה-San Diego (בשמו הקודם Santa Clara) יושק באירופה החל בשבוע הבא, ב-6 ביוני. כמו הטלפון הסיני, גם הטלפון של אורנג', שכרגע מיועד למכירה רק באמצעות החברה ובאמצעות הצטרפות לאחת התוכניות שלה, דומה מאוד ל-Xolo וקצת שונה. המסך מעט גדול יותר, 4.03 אינץ', ומצלמת ה-8 מגה-פיקסלים אמורה להיות מעט מהירה ואיכותית יותר: לצלם 10 תמונות בשנייה ולצלם סרטונים באיכות של 1,080p.

שני המכשירים מגיעים עם גרסת ג'ינגר ברד של אנדרואיד, אך עדכון ל-ICS צפוי ממש בקרוב, לפי החברות.

 פורסם לראשונה באתר החומרה THspot