מתיו היקי (Matthew Hickey), חוקר אבטחה בחברת Hacker House האמריקנית, טוען כי מצא שיטה לפריצת קוד האבטחה הסודי (Passcode) המגן על מכשירי אייפון. השיטה מנצלת נקודת תורפה הקיימת במערכת ההפעלה iOS, כולל בגרסאותיה העדכניות: כאשר מחברים לטלפון מכשיר המזדהה כמקלדת חיצונית, ניתן ״להקיש״ מספר בלתי מוגבל של קודים, ומכשיר האייפון יבדוק את כולם. אחד מהם בהכרח יהיה נכון – שכן קיים כמובן מספר מוגבל של צירופים לקוד בן ארבע או שש ספרות.

בעוד שהפריצה אינה מורכבת ברמה הטכנית, היא כן דורשת לא מעט זמן שכן בדיקת כל קוד אורכת מספר שניות – כך שסריקת אלפי או עשרות אלפי קודים שונים המוזנים למכשיר עשויה להתארך שעות ארוכות או אף ימים. זה כנראה לא יעזור לגנבים שחטפו את המכשיר ומנסים להפעילו בזריזות, אך כן מדובר בפרצה שאותה יוכלו לנצל גורמי מודיעין, רשויות אבטחה או אירגוני טרור.

נציין כי אפל (Apple) קובעת בתגובתה הרשמית כי דיווחו של מתיו פשוט איננו נכון: הדיווח אודות האפשרות לפריצת הקוד במכשירי אייפון הוא שגיאה, ותוצאה של בדיקה לא נכונה״ – כך לשון התגובה, אם כי בחברה בחרו שלא לפרט מה בדיוק שגוי בדיווח. בנוסף, אפל כבר הכריזה כי באחד מעדכוני המערכת הבאים של iOS, תיחסם לחלוטין הגישה למכשירים חיצוניים דרך חיבור ה-USB למכשיר שננעל לפני יותר משעה אחת.