באוגוסט האחרון, נוקיה (Nokia) הכריזה כי HERE Maps, יישום המפות שלה יעשה דרכו גם אל מכשירי האנדרואיד אך תחילה יגיע בלעדית אל מכשירי הגלקסי של סמסונג, אולם באופן לא מפתיע, קובץ ההתקנה זמין להורדה ועובד על כל מכשיר אנדרואיד מגרסה 4.0 ומעלה. לקחנו את המפות החדשות לסיבוב קצר ברחובות ישראל.

כמו מפות גוגל
ניסינו את את היישום על מכשיר ה-LG G2 שברשותנו ומההתרשמות שלנו כי מדובר ביישום מפות מקצועי ונוח במיוחד. אמנם הוא לא תורגם לעברית אך עובד מצויין גם בארץ – ניתן לחפש בעברית, אך תוצאות החיפוש מוחזרות באנגלית, מפה של הארץ זמינה להורדה לצורך ניווט לא-מקוון, המפות בתלת-מימד כוללות אתרים מרכזיים כמו מרכז עזריאלי, קריית הממשלה ומקומות נוספים אשר הוצגו על המפה. למרבה האכזבה נראה כי נתונים שהרגלנו לקבל מיישומי ניווט אחרים כמו עומסים בכבישים ופקקים לא מופיעים על המפה וייתכן כי זה בשל העובדה כי מדובר בגרסת בטא ראשונית. הממשק מצוין ונוח מאוד לשימוש, ישנה תצוגה קבועה של זמן הגעה, מהירות הנסיעה, נקודות עניין ועוד.

HERE Maps כוללת מספר יכולות השמורות בדרך כלל ליישומי ניווט בתשלום ובעיקר האפשרות לשמור מפות של ערים שלמות על זיכרון המכשיר לצורך ניווט לא מקוון, אפשרות יעילה במיוחד כאשר שוהים בחו"ל. היישום כולל גם יכולות לניווט רגלי, תמיכה בניווט בתחבורה ציבורית, מפות לווין ומפות בתלת-מימד.

כאמור, היישום זמין כרגע רק עבור מכשירים מסדרת ה'גלקסי' של סמסונג (Samsung), וקובץ ה-APK עשה את דרכו לרשת וזמין להורדה, אם כי החברה חוסמת את השימוש ביישום, אנו השמשנו בו מספר שעות עד שנחסם. אם בכל זאת תרצו לנסות, ניתן להוריד את גרסת הבטא מהקישור הבא, אך יש לשנות את תאריך הטלפון מספר ימים אחורה ולבצע הפעלה מחדש לפני ההתקנה. ברגע שתצא גרסה רשמית, תהיה אפשרות נוספת ליישום ניווט ברחבות ישראל.

קרא עוד:  תרשמו חמש, מיליארד: WhatsApp הגיעה לכמות ההורדות הזו ב-Google Play

עדכון: קובץ APK חדש

עדכון 2: מפות Nokia HERE זמינות כעת למכשירי ה-Galaxy