כמות הכיסויים שניתן למצוא כיום בשוק עולה פי כמה עשרות, אם לא מאות, על מספר סוגי הטלפון שאפשר למצוא בשוק. אבל כיסוי עם קוד QR ויישום כבר יש לכם?

חברה בשם Findables החליטה לקחת את הכיסויים שמייצרים בשוק, חלקם סטנדרטיים למדי, צעד אחד קדימה ולשלב בהם קוד QR שיוכל לתת מענה לבעיה שיכולה לקרות לכל אחד מאיתנו: איבוד הטלפון. מי שיימצא אותו לאחר האובדן יוכל לסרוק את קוד ה-QR שממוקם על גב הכיסוי ולמצוא פרטים לגבי החזרתו לבעליו החוקיים. טוב, בהנחה שמי שמוצא אותו הוא בן אדם נחמד שאכן רוצה להחזיר אותו ולא להפוך אותו לרכוש שלו.

כן, זה בכל מקרה לא הפתרון למקרה של גנבה, אבל אם כבר רוכשים כיסוי למכשיר, אז למה לא להוסיף את האפשרות הזו?

את הפרטים מגדירים לאחר שרוכשים את הכיסוי. סורקים אותו, ובהפעלה הראשונה אפשר לכתוב את הפרטים שרוצים ואפילו לציין פרס כספי למוצא הישר.

ליישום יש שתי אפשרויות נוספות: כרטיס ביקור וכרטיס חברתי. במצב כרטיס הביקור אפשר לכלול פרטים אישיים, כתובת דואר, מספר טלפון ואפילו כתובת של אתר אינטרנט, ובמצב החברתי אפשר לכלול קשרים לדפים האישיים בפייסבוק, טוויטר, אינסטגרם ושאר אתרי רשתות חברתיות. בחירת המצב קובעת מה הנתונים שיקבל מי שיסרוק את קוד ה-QR על הכיסוי.

החברה מציעה כיסויים ל-iPhone 5, ל-iPhone 4/4S ל-Galaxy S3 (בקרוב גם ל-S4) וגם ל-new iPad ו-iPad mini. המחירים נעים בין 19.95 ל-39.95 דולרים לכיסוי, כולל היישום.

קרא עוד:  לוג'יטק השיקה מצלמת רשת ליוצרי תוכן

וכן, יש גם סרטון:

http://www.youtube.com/watch?v=OSW5iEMWXPM

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.