יצרנית טלפונים סינית בשם Digione, שאינה מוכרת כל כך בנוף המכשירים החכמים, טוענת כי אפל (Apple), לכאורה, העתיקה ממנה את קונספט העיצוב של ה-iPhone 6. החברה מאיימת לתבוע את אפל בבית משפט, אולם עד עתה הסתפקה בשליחת מכתבים ובפרסומים ברשתות החברתיות. בעיקר ברשת החברתית Weibo הסינית, שם היא זוכה להצלחה מסחררת.

Digione טוענת כי הגישה פטנט רשום עבור עיצוב מותגי סדרת ה-100+ אותם היא מייצרת למשרד הפטנטים בסין כבר בחודש ינואר השנה. לטענתה, עקב עיכוב מסוים באישור הפטנט הרשום, קיבלה את האישור עבור הפטנט רק בחודש יולי השנה, כחמישה חודשים אחרי ההגשה, ואילו מכשירי ב-iPhone 6 וה-iPhone 6 Plus הושקו בספטמבר – כך שלטענתה לאפל לא היה מספיק זמן לשנות את עיצוב המכשיר, על כן השאילה מספר אלמנטים עיצוביים ממכשיריה היא.

בדיקת התמונות מעלה תהיות לגבי הסיפור. רק לדוגמה, חריץ מגירת הסים במכשירי ה-iPhone החדשים נמצא כידוע מצד ימין, ואילו מגירת הסים במכשיר הדגל של החברה הסינית נמצא מצידו השמאלי.

הקו המנחה בטענה של Digione, בתלונותיה על העתקת חלק מהעיצוב, הוא הדפנות העגולות של המכשיר.

המכשיר, לכשלעצמו, מכוון בעיקר לשוק הגבוה בסין. מלבד גודל המסך, 5.5 אינץ', כל שידוע הוא כי הוא מבוסס על שבב שמונה ליבות של חברת מדיה-טק (MediaTek) ורץ, מן הסתם, על מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android).