כל מי שאי פעם רכש טלפון מסין יודע שאת חנות Google Play הוא לא בטוח ימצא שם ובמקומה יותקנו כמות נכבדת של חנויות סיניות אלטרנטיביות, אולם בחברה האמריקאית מנסים לתקן את המצב. האם בקרוב יוכלו גם מילוני האזרחים של סין הקומוניסטית להצטרף לשאר העולם וליהנות מחנות ה-Play Store?

אתר The Information חושף כי גוגל בוחנת את הדרכים כדי להשיק את חנות האפליקציות שלה בסין למרות התנגדות השלטון, וכי היא עובדת עם חברת אינטרנט מקומית בשם NetEase כדי לנסות ולעקוף את המגבלות של החוקים והרגולציות במדינה.

יחד עם זאת, האתר מציין כי מדובר בשלב מוקדם של שיחות בינה לבין גורמים בממשל וכי אין עדיין הסכם חתום לשיתוף פעולה רשמי. בנוסף כדאי להנמיך ציפיות, שכן כל חנות Play Store שאכן תגיע לסין תהיה מצונזרת כמעט מכל כיוון, ומספר התכנים שבה, לפחות בהשוואה לחנות הבינלאומית – תהיה מועטת.

לחברת NetEase יש היסטוריה של שיתופי פעולה עם חברות טכנולוגיה מערביות, אשר מסייעים להשקת המוצרים שלהם בסין. כך למשך הביאה החברה לשוק הסיני את משחקי Blizzard ו-Minecraft.

זו לא פעם ראשונה שגוגל מנסה להשיק את החנות בסין: אתר רויטרס דיווח בשנה שעברה כי גוגל תכננה להשיק את החנות הסינית במהלך שנת 2016, שבאה והלכה. אולי שנת 2017 תהיה שנת המזל.