ב-iOS 8 לא הביאה שינוי עיצובי של ממש. הבשורה האמיתית שלה היא הפתיחות יוצאת דופן למפתחים. מעתה, מפתחים יכולים לעשות שימוש ב-Handoff, לפתח מקלדות צד שלישי ואף להוסיף ווידג'טים למרכז ההתראות. מאז צאתה של iOS 8 לפני כמה שבועות מתחילה החנות להתמלא באפליקציות שעושות שימוש במרכז ההתראות – אפליקציות קיימות מתעדכנות עם תכונות חדשות למרכז ההתראות ואף מתחילות לצוץ אפליקציות שמיועדות למרכז ההתראות מראש. על מנת לעשות סדר, אספנו בשבילכם כמה מהאפליקציות הטובות שעושות שימוש במרכז ההתראות.

TapToShare – להשאר מחוברים
ב-iOS 6, אפשרה אפל להציב במרכז ההתראות כפתורים מהירים לפרסום סטטוס בפייסבוק (Facebook) או ציוץ בטוויטר (Twitter), אך משום מה היא הוסרה ב-iOS 7. כעת, עם האפשרות לשים ווידג'טים במרכז ההתראות, ניתן לפרסם ממנו סטטוסים או ציוצים בקלות עם TapToShare. הווידג'ט מינימליסטי לחלוטין ומזכיר מאוד את מה שהיה קיים ב-iOS 6: רק לבחור ולפרסם. מיותר לציין כי המכשיר חייב להיות מחובר לחשבון הפייסבוק והטוויטר על מנת שניתן יהיה לשגר אליהם פרסומים. ברגע הלחיצה נפח חלון קטן, כמו זה שהיה נפתח ב-iOS 6, ועמו ניתן לפרסם ציוץ או סטטוס באופן מהיר.

להורדת TapToShare בחינם.

Yahoo Weather – מזג אוויר בהיר
יש אינספור אפליקציות מזג אוויר בחנויות השונות, ועד לא מזמן גם Yahoo Weather הייתה אחת מהן, עד שקבלה את העדכון המשמעותי ל-iOS 7 והפכה לאחת היפות והמרשימות שיש בשוק. כעת, Yahoo Weather מתעדכנת עם תמיכה ב-iOS 8 ומציגה בצורה מרשימה מאוד את מזג האוויר במרכז ההתראות. מעבר למרכז ההתראות, לאפליקציה עצמה יש עיצוב מרהיב מאוד ומושך לעין, שגרם לנו לחזור אליה שוב ושוב גם אם לא היינו מעוניינים לדעת מה יהיה מזג האוויר מחר.

להורדת Yahoo Weater בחינם.

Wdgts ncWdgts – אוסף ווידג'טים שימושיים
Wdgts היא אפליקציה שעושה שימוש מלא במרכז ההתראות ב-iOS 8. האפליקציה מגיעה עם חמישה ווידג'טים שימושיים אותם ניתן למקם במרכז ההתראות: מחשבון, ממיר מטבעות, תמונות, שעון עולמי ולוח שנה. כל הווידג'טים הם מינימליסטיים ולא עושים הרבה, אך את רובם מצאנו שימושיים מאוד. בגרסת הפרימיום של האפליקציה ניתן להעתיק, להדביק ולשמור תוצאות מהמחשבון, לדפדף בין חודשים בלוח השנה, להעתיק ולהדביק נתונים בממיר המטבעות, לשים עד 5 תמונות שיתחלפו ולהוסיף עד 5 ערים בשעון העולמי. ניתן להכניס איזה ווידג'טים שרוצים, ולא חייבים להשתמש בכולם בבת אחת, כך שאפשר לבחור לשים את המחשבון ולא את לוח השנה, וכדומה.

להורדת Wdgts בחינם. גרסת הפרימיום עולה 3.50 ש"ח והיא מוצעת לרכישה מתוך האפליקציה.

כל האפליקציות הללו מצטרפות לאפליקציות מעולות אחרות שעושות שימוש נהדר במרכב ההתראות של iOS 8, ביניהן: Evernote, ESPN SportsCenter, BuzzFeed, NYT Now, LinkedIn, Clear, ועוד רבות אחרות. נזכיר שעל מנת לנהל את הווידג'טים שבמרכז ההתראות, יש ללכת ללשונים "היום" במרכז ההתראות ומשם, בתחתית העמוד, נמצא כפתור העריכה. בלחיצה עליו ניתן לקבוע אילו ווידג'טים יופיעו ובאיזה סדר.