אם אתם בעליהם של אחד ממכשירי אפל (Apple) האחרונים, כלומר אייפון 5s ומעלה, אייפד אייר 1 ומעלה או אייפוד טאץ' 6 ומעלה עם שבב התומך ב-64 ביט – שימו לב: אל תשנו את התאריך במכשיר ל-1.1.1970. כפי שגילו משתמשים סקרנים במיוחד, הפעולה הזו גורמת למכשיר לבצע איתחול מחדש ולהיתקע על הלוגו של אפל מבלי לפעול כלל. מעבר לכך – המכשיר מוחק באופן אוטומטי את כל המידע האישי ולא ניתן לשחזר אותו או לגרום למכשיר לעבוד. הדרך היחידה שאפשר לנסות היא להמתין שהסוללה תתרוקן והמכשיר ייכבה מעצמו, ואז קיים סיכוי שהוא ישחזר את התאריך הנכון באופן אוטומטי באמצעות חיבור לשרתים של אפל בזמן אתחול מחדש.

מקורו של הבאג נובע מכך שה-1.1.1970 הוא התאריך הראשון שמוכר למערכות שבמבוססות על Unix, שמודדות את התאריכים והימים לפי מספר השניות שמאז אותו היום. המידע הזה מאוחסן במספר 32 ביט, ולכן ההשערה היא שמכשירי 64 ביט לא מסוגלים להתמודד איתו כאשר הם מזהים שהוא קרוב ל-0. משתמשים באתר Reddit גילו זו על בשרם, כאשר רבים בדקו את הבאג על מכשירים ישנים שברשותם. חלק מהמשתמשים, לעומת זאת, ניגשו לחנות אפל הקרובה לביתם ושינו את התאריכים במכשירים של החנות.

כאמור, הבאג מופיע רק כאשר משנים את התאריך במכשירים באופן ידני, אם כי קיים חשש תיאורטי שמכשירים יוכלו להיות מושפעים על ידי הבאג מרחוק באמצעות שרתים שמשתמשים בפרוטוקול NTP (שפירושו network time protocol), והאקרים שיוכלו לנצל זאת.

קרא עוד:  בחודש הבא: LG תכריז על טלפון עם 3 מסכים