מדי שנה אנו נחשפים לחידושים טכנולוגיים מתקדמים שנועדו לשפר את חוויית הנהיגה שלנו. כשהטכנולוגיה המתקדמת פוגשת את הטלפון חכם מתקיים מפגש מרתק וחיבור מבריק בין העולם הדיגיטלי לעולם הרכב, ואנו נהנים מחוויית נהיגה משופרת. הרי גם כך אומרים שהעתיד כבר כאן, ובקרוב המכוניות ינהגו את עצמן לכל מקום.

אבל עד שזה יקרה תוכלו להשתמש בשש האפליקציות הבאות שיעזרו לכם לחסוך בצריכת הדלק, למצוא חניה בקלות, לממש את זכויותיכם מול חברת הביטוח ובעיקר להפוך אתכם לנהגים שקולים וזהירים יותר.

FullTank לתדלוק חכם

Full tank

בעבר נהגנו להיכנס לתחנת הדלק הקרובה אלינו ולתדלק מבלי לחשוב, עם השנים מצאנו תחנות מועדפות בין אם בגלל המחיר או השירות, היום ניתן למצוא את התחנות האלה בקלות. מטרת FullTank היא להשוות מחירי דלק בסביבתכם, וכך היא למעשה מאפשרת לחסוך בעלויות צריכת הדלק. באמצעות האפליקציה ניתן לקבל רשימה של תחנות דלק הנמצאות בסמוך, מידע על מחירי הדלק בכל תחנה, שעות פתיחה, טלפון והוראות הגעה.

להורדה: iOS | Android

מחשבון דלק

fuel app

האפליקציה 'מחשבון דלק' מסייעת לחסוך בהוצאות הדלק, ומאפשרת לנהוג ביעילות ובצורה 'ירוקה', בטוחה וזולה יותר. האפליקציה פועלת ברקע, מזהה לבד את התחלת הנסיעה וסיומה, משקללת את אופי הנהיגה לחישוב תוצאות מדויקות ומציגה נתונים בזמן אמת. כמו כן, ניתן באמצעות האפליקציה להעריך מראש עלויות נסיעה, לקבל תזכורת לא לשכוח את התינוק ברכב, ואף לתזכר חברים לגבי הנסיעות המשותפות לפי תאריך ושעה שנקבעו מראש. עם 75,000 הורדות עד כה, נראה שהאפליקציה הזו הולכת להשתלט בגדול.

קרא עוד:  אמזון: מעכשיו אפשר לבקש שלא להאזין לשיחות עם אלקסה

להורדה: iOS

פולי

אחת הבעיות העיקריות שעומדת כיום בפני נהגים היא מציאת חניה. לשם כך פותחה אפליקציה ישראלית חכמה וחינמית לאיתור חניה בזמן אמת. לפי מפתחי האפליקציה, פולי מציעה פתרון חדשני ותחסוך לכם זמן רב באיתור חניה פנויה ברחוב או בחניוני רכב.

להורדה: iOS | Android

לימוד תאוריה בחינם

limud.teorya

הטלפון החכם כבר הפך מזמן למעין איבר נוסף של בגופם של המתבגרים, ולכן זה רק הגיוני שאם נרצה שילמדו לתיאוריה כראוי, כדאי לפגוש אותם באזור הנוחות שלהם. האפליקציה החינמית ללימוד תיאוריה ישירות מהטלפון כוללת מאגר גדול של שאלות להורדה בחינם, לפי נושאים שונים, סימולציות למבחן וסטטיסטיקת מעקב אחרי תהליך הלימוד, כך שניתן לדעת מתי מוכנים לגשת למבחן התאוריה במשרד הרישוי, או בבית הספר.

להורדה: Android

רכב גנוב – משטרת ישראל

police stolencars appאחת הבעיות עם רכישת רכב יד שניה היא שאנו לא יודעים בוודאות שהרכב אינו גנוב. משטרת ישראל סוף סוף הרימה את הכפפה ויצרה את אפליקציית "רכב גנוב" המאפשרת לבדוק במהירות האם הרכב הנבדק מופיע במאגר המשטרתי כרכב גנוב. כדי להשתמש בה יש להזין את מספר לוחית הזיהוי של הרכב אותו מעוניינים לרכוש, ובקליק אחד אפשר לדעת אם הרכב הנבדק גנוב או לא.

להורדה: iOSAndroid

ביטוח בדרכים

Insurance 555 app

אפליקציה חשובה שהושקה על ידי אגף שוק ההון במשרד האוצר במטרה לספק מענה אובייקטיבי לנהג המעורב בתאונת דרכים או שרכבו נגנב. האפליקציה מספקת מידע וטיפים למבוטח, טופס דיווח לאיסוף פרטים במקרה של תאונת דרכים, וכלי עזר חיוניים אחרים. גם חברות הביטוח עצמן הבינו את התועלת שבדיווח בזמן אמת והנוחות והיעילות שבשימוש בטלפון חכם לתיעוד התאונה. כך למשל ביטוח ישיר השיקה אפליקציה אשר מקצרת את התהליך הבירוקרטי של השימוש בביטוח החובה והתביעה בעקבות תאונה באמצעות שליחת תמונות ופרטי האירוע בזמן אמת.

קרא עוד:  הוכרז: Galaxy Watch Active2 – אותה אדרת לגברת משופרת

להורדה: iOS | Android

 

נכתב בידי שירי רוזן