יוסטון, אינדיאנפוליס, לוס אנג'לס וסקרמנטו. אלו הן ארבע הערים הראשונות בעולם שתושביהן יכולים להתחבר לרשת סלולארית דור חמישי (5G) מסחרית אמיתית. מדובר בערים הראשונות בהן הפעילה וריזון (Verizon), ספקית השירות האמריקאית הגדולה, את האנטנות שמאפשרות התחברות היישר מהבתים, באופן אלחוטי, לרשת מהירה בקצב העברת נתונים שמגיע עד 300 מגה-ביט/לשנייה.

המסר שמעבירה החברה ברור: לא צריך יותר כבלים כדי להתחבר לרשת אינטרנט מהירה, מספיק חיבור אלחוטי שתומך בדור החמישי.

המחיר? שלושה חודשים ראשונים בחינם ו-70 דולרים לאחר מכן לחודש, עם הנחה של 20 דולרים אם כבר יש מנוי טלפון ברשת – המחיר אינו כולל את מחיר המנוי הטלפוני שעומד בממוצע על 30 דולרים.

החיבור מתבצע באמצעות נתב חדש שכרגע ניתן להתקנה בידי עובדי וריזון בלבד כדי להבטיח, לפי החברה, כיסוי לכל הבית וכדי להוסיף מאריכי טווח במקרה הצורך. הנרשמים המוקדמים מקבלים בונוסים בדמות Apple TV 4K או Google Chromecat Ultra שמסופקים בחינם, יחד עם חשבון חינם לתקופה מסוימת עבור YouTube TV.

הטכנולוגיה שמציעה וריזון מבוססת על פורום שהוקם לפני כשלוש שנים בו היא חתמה על הסכמי שיתוף פעולה עם חברות מובילות אחרות בתחום הטלקום, כולל סיסקו (Cisco), אריקסון (Ericsson), אינטל (Intel), נוקיה (Nokia), קוואלקום (Qualcomm) וסמסונג (Samsung).

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.