מינג-צ׳י קואו (Ming-Chi Kuo), אנליסט בעל קשרים שכבר הוכיחו עצמם בעבר ברשת הספקים והייצור של אפל (Apple), מעדכן כי בשנת 2020 צפויה החברה להשיק את מכשירי הדור החמישי הראשונים מתוצרתה. אלו יהיו מכשירי הפרימיום של אפל, דגמי האייפון היקרים, שצפויים ב-2020 לזכות לשינוי עיצוב משמעותי וגדלי מסך חדשים: 5.4 אינץ׳ ו-6.7 אינץ׳.

דגם 2020 של iPhone XR לא ישתתף בחגיגה, וישאר בעל חיבור דור רביעי בלבד. רק בשנת 2021 צפויה אפל להשלים את השדרוג לדור החמישי עבור כל דגמיה. מה שכן צפוי לקרות ב-2020, כפי שכבר נטען בדיווחים קודמים, הוא מעבר לשימוש אקסקלוסיבי במסכי OLED.

לפי הדיווח של מינג-צ׳י, רצונה של אפל להשיק מכשירי דור חמישי בשנה הבאה היה אחת הסיבות העיקריות להחלטת החברה לסיים את הקרב המשפטי מול קוואלקום (Qualcomm), שתספק לה את רכיבי המודם הנדרשים. כל זאת לא סותר את תכניות החברה לעבור לייצור עצמאי של רכיבי רשת ומודמים ב-2022 או ב-2023, במקום הסתמכות על יצרנית חיצונית.

השקת מכשירי דור חמישי רק לקראת סוף השנה הבאה אומנם תציב את אפל בעמדת נחיתות מסוימת מול יצרניות מתחרות כדוגמת סמסונג (Samsung) המשיקות דגמי 5G כבר השנה, אולם זמינותן של רשתות כאלו ברחבי העולם עדיין מוגבלת יחסית.