רשת דור חמישי 5G

בישראל עוד חוגגים על כניסתה של רשת הדור הרביעי, אך בעולם כבר מתכוננים לדור הבא: הרשות הבינלאומית לתקשורת (ITU) הציגה טיוטה ראשונה המגדירה את הסטנדרט לרשת הדור החמישי 5G בתקשורת הניידת.

על פי המתווה המסתמן, רשתות הדור החמישי יספקו מהירות העברת נתונים גבוהה במיוחד, עד 20 ג’יגה-ביט לשנייה (20Gbps). זוהי קפיצה משמעותית אל מול רשתות דור הרביעי (4G) אשר התקן מכתיב מהירות מקסימלית של עד 1 ג’יגה-ביט בשנייה (1Gbps): “רשתות 5G יוכלו לספק יותר מ-100 מגה ביט לשנייה בהעברת נתונים בממוצע ליותר ממיליון משתמשים והתקני רשת בתוך 1 ק”מ רבוע”, נאמר בהודעה. בפועל, זה אומר כי המשתמש יכול לצפות למהירות של בין 100 ל-1000 ג’יגה-ביט לשנייה בהתאם לאזור שהוא נמצא, תמיכת המכשיר והעומס ברשת המקומית.

הדרישה העתידית לרשתות שכאלה תהיה בעיקר בצורך של הזרמת נתונים ברוב פס גבוה, כמו לדוגמה צפייה בוידאו באיכות של 4K למכשירים ניידים, הורדת קבצים במהירות גבוהה במיוחד או חיבור התקני רשת רבים מתחום האינטרנט של הדברים.

חברות שונות כבר ערכו ניסוי כלים לרשתות מהירות יותר, כמו אינטל, סמסונג וגם אריקסון שהצליחה להעביר נתונים במהירות של 5 ג'יגה-ביט בשנייה, אולם נראה כי הסטנדרט החדש מהיר עוד יותר. התכנון של רשות התקשורת הוא לסיים את התקן עד 2018 ורשתות ראשונות יקומו עד 2020, יחד עם ציוד התשתית ומוצרי הקצה של יצרניות שונות.

22 תגובות

  1. אני מקווה שישפרו את כל נושא השיחות והSMS. כי בדור 4 זה מצריך אינטרנט ואין אפשרות (כמעט) לתקשר עם דור 3 בינתיים, ולכן החברות בארץ ישר מעבירות אותך לדור 3 בשיחה.

    • הוא עובר לדור 3 כי דור 4 לא יודע לבצע שיחות הוא תשתית לגלישה בלבד. ברגע שאתה מחבר שיחה הוא מתקשר עם אנטנה דור 3 ומטה

    • שטויות. בחו״ל השיחות עובדות על VoLTE. אבל רק בין מכשירי LTE… לא מזמן נראה לי אריקסון או נוקיה הצליחו להעביר שיחה מLTE ל3G

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here