איך אתם אוהבים להאזין למוזיקה שלכם? להפעיל את הספיקר שכולם ישמעו או בהאזנה לכל צליל באוזניות איכותיות? אם אתם מהזן השני אתם בטח מכירים מותג או שניים בתחום ויודעים שבשביל אוזניות איכותיות, צריך לעשות סקר שוק ולבחור בקפידה.  אנחנו, שמאזינים למוזיקה לא מעט דרך המכשיר הנייד, מצאנו את עצמנו מסתבכים עם החוטים שמסתובבים לנו בין הנייד לאוזניות והחלטנו לעשות בדיקה ולקפוץ לעבר עולם האוזניות האלחוטיות. מצאנו עולם ומלואו – נטול חוטים.

Philips SHB9000
פיליפס תמיד הצטיינה במוצרי סאונד טובים, וגם באוזניות מדגם SHB9000 היא לא פספסה. הן נראות טוב ויוקרתיות. הגימור שלהן גבוה, מעוצבות ונתנות הרגשה של מקצועיות. גם באוזניות הללו, בדומה לאלו של לוג'יטק, ישנו מיקרופון פנימי, כך שנוכל להשתמש בהן גם בעת ביצוע שיחה, רק כאן המיקרופון טמון באוזנייה בצורה אלגנטית ויפה. האוזניים מסתובבות על צירן, כך שנוח יותר לאחסן אותן, הכיסוי סביב האוזן אוטם את הרעשים ברקע בצורה טובה למדי כאשר לאוזניות ישנה מערכת לסינון רעשי רקע, אם כי הן יחסית יותר כבדות משאר האוזניות שבדקנו.

פונקציונלית, האוזניות מאפשרות שימוש הן ב-Bluetooth והן בחיבור 3.5 מ"מ כך שניתן להשתמש בהן גם בשלל נגנים שונים, דבר חשוב למקרה הצורך, כאשר על האוזניות ישנם כפתורים כשבאוזן שמאל נוכל להעביר שירים ובאוזן שמאל להפעיל ולהשהות את הניגון, להדליק את האוזניות בלחיצה ארוכה וגם לענות לשיחה נכנסת והכל בכפתור בודד, שגם מהבהב בלד כחול בזמן השימוש. איכות הסאונד מצוינת, נהננו להאזין איתן לאורך זמן, וגם מציינים ב-Philips כי הן כוללות טכנולוגיה בשם FullSound המשפרת את איכות הסאונד ומשחזרת את האפקטים המקוריים שלא הושמעו עד כה בשל הדחיסה של קבצי ה-MP3 על ידי מעבד סאונד פנימי, ואכן הפירוט הנשמע גבוה ומדויק.

הדבר המפתיע הוא זמן הסוללה, כשהמפרט מציין לא פחות מ-17 שעות האזנה למוזיקה, וזה הרבה יותר מכל אוזנייה שסקרנו כאן, כך שאם זה מדד חשוב בשבליכם, זו האוזנייה לבחור בה.

אהבנו: עיצוב, סאונד, איטום מצוין, איכות, סוללה.

לא אהבנו: פחות נוחות מאשר בשימוש בספוג רגיל, אינן מתקפלות, מחירן מעל הממוצע.

מחיר: 470 שקל.

 

Jabra Sport
אחת הבעיות של הספורטאים באביזרים נלווים היא הנוחות בעת השימוש בהם. באוזניות הדבר חשוב כפליים – במקרה הטוב הן לא יושבות על האוזן, במקרה הגרוע החוט מסתובב לנו על הגוף ואט אט מושך את האוזניות החוצה. כך עונה על הפתרון היא Jabra Sport. אלו אוזניות נוחות, אינן מוגשות, עוטפות את האוזן ולמעשה נשענות ונצמדות היטב מבלי לזוז. לא משנה באיזה פעילות השתמשנו בהם, הן לא ירדו מהאוזן ולא זזו מילימטר. מרשים. כמו כן, הן עשויות מגומי ואטומות חלקית כנגד זיעה וגשם, כך שניתן לנקות אותן ולשמור על היגיינה סבירה. הן אינם כבדות ולא מורגשות על האוזן, והתפעול שלהן קל ונוח.

כל הכפתורים ממוקמים על גבי האוזנייה הימנית, כך שקל לזכור היכן הם ממוקמים. שם נמצא את כפתור הפליי שגם מפעיל את האוזנייה בלחיצה ארוכה. הוא ממוקם בדופן של האוזנייה ובקשת ממוקם כפתור לשליטה בעוצמת השמע שבלחיצה ארוכה גם יעביר לנו שירים וכן כפתור נוסף לגישה לרדיו פנימי, אולם אחרי שלחצנו על הכפתור נדרשנו לכוון את התחנה בלחיצה ארוכה על כפתור עוצמת השמע, וזה כבר הקשה לבצע זאת במהלך הפעילות.

בערכת ישנו נרתיק לזרוע המאפשר למקם את המכשיר קרוב בצורה שאינה מפריעה, זה גם נדרש שכן המרחק שנוכל להתרחק מהמכשיר הייד הוא קצר מאוד מנסיוננו, קצר עד כדי מרחק אחיזה ולכן אנו נדרשים לשמור על הנייד קרוב מאוד אלינו, מאוד קרוב.

קרא עוד:  הפתעה: מיקרוסופט הציגה טלפון מתקפל מבוסס אנדרואיד

הסאונד איכותי מאוד, שומעים כל צליל וצליל, הטראבל חלק ונקי, והבאסים מורגשים היטב. העוצמה מצוינת, והאטימה מפני רעשי רקע אינה מוחלטת, אולי זה גם בכדי שנוכל להיות יותר ערניים בזמן פעילות ברחובות העיר. גם בזמן ביצוע שיחה, ולמרות שהמיקרופון רחוק מהפה יחסית, הצד השני שמע אותנו טוב אם כי לא היינו משתמשים בהם כדיבורית יומיומית. [סקירה מלאה]

אהבנו: נוחות מאוד, אינן מורגשות, איכות סאונד מצוינת, נוחות לתפעול, עמידות.

לא אהבנו: מרחק קצר מהנייד, רדיו לא נוח לתפעול, לא מהסוג הזול.

מחיר: 450 ש"ח.

 

Logitech H800
לא רק בסלולרי אנחנו שומרים את השירים שלנו, אלא גם על המחשב. אמנם ניתן לרכוש דוגנגל Bluetooth ולהתאים את האוזניות שסקרנו כאן למחשב הביתי אך אם הוא מגיע עם דונגל תואם משלו, מה טוב. כך האוזניות של לוג'טק מדגם H800 אשר מאפשרות חיבור גם לסלולרי וגם למחשב. באמצעות מתג קטן ודונגל 2.4GHz נוכל לחברן למחשב או למכשיר הסלולר בקישוריות ה-Bluetooth. אלו בין האוזניות המעטות המאפשרות חיבור כפול בהתאם לשימוש ובהחלט יכול לחסוך זמן וכסף כאשר נזדקק לזוג נוסף או לדונגל למחשב.

למרות גודלן של האוזניות, הן מתקפלות לכדי גודל קטן יחסית, וגם מחביאות בתוכן מיקרופון פנימי בתצורת "מדונה" כך שניתן אף לבצע איתן שיחה מלאה הן בסלולרי והן במחשב לשימוש במשחקים, שיחות וידאו וסקייפ. העיצוב שלהן מעט מיושן, ואפילו מגושם, דבר שלא ציפינו מלוג'יטק אך הן נעימות על האוזניים כשהספוגית גדולה וגם ברצועת הראש ישנה ספוגית תומכת. על כיסוי האוזן הימני ישנם לחצנים לשליטה בעוצמת השמע וכן כפתור הפעלה/הפסקת הניגון והשתקת המיקרוספון ואילו בכיסוי השמאלי מתחבא תא קטן המכיל את הדונגל והסוללה הנשלפת.

ואיך הסאונד? מצוין. מרגישים כל צליל היטב באוזניות הללו, הבאס נשמע היטב וגם העוצמה טובה ומי שישתמש בהם לשיחה יגלה מיקרופון נוסף לסינון רעשים. אולי אחד ההסברים זה האקולייזר האוטומטי שלוג'טק הטמיעו באוזניות ובנוסף גם המרחק שהצליחו לשמור על קשר עם המכשיר היה טוב.

אהבנו: סאונד איכותי, נוחות, אפשרות לשימוש כפול (מחשב+סלולרי), מיקרופון נשלף, סוללה ל-6 שעות.

לא אהבנו: עיצוב, גודל, חסר כפתור למעבר בין השירים.

מחיר: כ-400 שקלים, לא זול אך חוסך אוזנייה נוספת למחשב.

 

Jabra HAL02
את חברת ג'אברה הכרנו לראשונה באוזניית הבלוטות לטלפון, כשהציעה אוזניה אלחוטית מעוצבת. כאן, באוזניות אלחוטיות מדגם HAL02 מציעה החברה אוזניית Bluetooth בעלת עיצוב נקי ופשוט, בעלת צבע שחור מט  עם צבע כסוף באוזניה עצמה. מלבד השמע, תוכלו  גם לבצע שיחות בעזרת 2 מיקרופונים המוטמעים בתוך האוזנייה. השימוש ב 2 מיקרופונים נועד לסינון רעשי הרקע בזמן הדיבור. ובזמן שניסינו לדבר ברחוב, הצד השני שמע היטב וכמעט ללא רעשי הרקע.  על צידה הימני של האוזנייה עצמה תמצאו כפתור יחיד המשתמש למענה/ניתוק שיחות או להפסיק/להפעיל מוזיקה. בצידה השמאלי של האוזנייה תמצאו משטח מגע בעל 2 תפקידים. הראשון מאפשר לשלוט בווליום בהעברת האצבע על המשטח. והשני, מאפשר להעביר שירים בנגן בנקישה כפולה על ציור ה + (קדימה) או ה – (אחורה). בגב קשת האוזנייה תמצאו 2 נורות, חיווי סוללה וחיבור Bluetooth. צורת האוזנייה מלבנית, דבר שמעט מקטין את חווית השימוש מאחר והיא פחות נוחה על האוזן משאר האוזניות שסקרנו.

קרא עוד:  לשאומי יש מצלמת אבטחה שיכולה לפעול מחוץ לבית גם ללא חיבור לחשמל

איכות השמע טובה מאוד, אומנם לא כמו הפיליפס, אך בהחלט מספקת חווית שמע טובה. דבר שמעט מקטין את חווית השימוש הוא העיצוב המרובע שיש לאוזניה עצמה דבר שמונע ממנה להתיישב בנוחות על האוזן (למרכיבי משקפיים). הסוללה הנטענת מספיקה לעד 8 שעות של שמע ודיבור ועד 13 ימי המתנה. אין ספק שזמן זה מספיק ליום שלם או אפילו יומיים של שימוש מבלי צורך להטעין. לערכה מצורפים מספר כבלים לשימוש השוטף, כבל USB לטעינה, מטען לשקע החשמל וכבל עם יציאת 3.5 לחיבור ישירות למכשיר כאשר נגמרת לכם הסוללה. כשתסיימו להשתמש באוזניות- תוכלו לקפל אותן ובזה לכבות את המכשיר.

אחד האופציות המעניינות באוזניה, היא החיבור הכפול ל 2 מכשירים. כאשר אתם מאזינים למוזיקה במחשב או בנגן, תוכלו במקביל לטלפון שלכם ולענות לשיחות.

אהבנו: אוזניות מתקפלות, איכות סאונד טובה, סוללה, כבל 3.5 מ"מ

לא אהבנו: נוחות האוזנייה, לא מסופק כיסוי או נרתיק לנשיאה

 

rapoo H3070
גם לסין יש מה להשמיע! חברת rapoo הסינית, מציעה אוזניות אלחוטיות  אשר בניגוד לכל אוזניות ה bluetooth שדיברנו עליהן, כאן מדובר באוזניות עם מתאם רדיו 2.4 GHz עם פלאג 3.5 מ"מ. מדובר ביתרון יחסי על שאר האוזניות, כאשר כאן אתם גם לא תלויים בתמיכה בהתקן בbluetooth וגם מרחק השימוש רב יותר, כמעט 15 מטר (לעומת 8 מטר ב Bluetooth). האוזניות קלות משקל וקומפקטיות יחסית לאוזניות ש"יושבות" על הראש, כריות האוזניה נוחות ונעימות לאוזן, אבל קטנות מידי ומתאימות לאנשים עם אוזניים קטנות מהגודל הממוצע ולאחר שימוש לא ארוך מרגישים קצת לחץ על האוזניים.  דבר נוסף  שמאוד מפריע באוזניה הוא הרעש הלבן הבוקע כאשר לא נשמעת מוזיקה באוזניות. וכאשר כן נשמעת מוזיקה,  איכות השמע לא מטורפת. מדובר באיכות סבירה ולא יותר מזה, כמעט כמו כל אוזניה חוטית ממוצעת. ובכלל, קשה למצוא איכות שמע מעולה באוזניות אלחוטיות.

גם כאן, כמו לכל דבר אלחוטי, יש סוללה שצריך להטעין. בנוסף לטעינת האוזניה תצטרכו להטעין גם את המתאם האלחוטי. את הטעינה ניתן לבצע בעזרת כבל כפול בעל 2 יציאות מיני USB דבר שמקל וחוסך מאוד. כאשר נגמרת הסוללה, תוכלו להשתמש באוזניה בצורה חוטית בעזרת כבל עם יציאת 3.5 מ"מ או עם יציאת usb (2 הכבלים מסופקים עם האוזניה).טעינה מלאה מספיקה לעד 5 שעות שימוש. חסרונו של המתאם לעומת זאת, טכנולוגיית Bluetooth באה לידי ביטוי בעיקר כאשר מחברים אותו לנגן. אומנם, מצד אחד, המתאם עצמו לא גדול במיוחד, אך כשתוסיפו לנגן הקטן שלכם עוד תוספת לא תרגישו איתו בנוח כאשר הנגן יהיה בכיס. אבל, מצד שני, אתם חוסכים לכם את הכבל המקשר בין האוזניות לנגן.
על האוזניות תמצאו כפתור קפיצי לשליטה בעוצמת השמע, כאשר בלחיצה ארוכה עליו תדליקו או תכבו את האוזניה. חיבור מיני USB לטעינה או לשימוש חוטי. ומיקרופון, שיעבוד לכם רק כאשר האוזניה מחוברת חוטית למכשיר. (וגם, לא כל המכשירים מזהים את האוזניה כהתקן דיבור).

אהבנו:  אוזניות קלות, אופציה לחיבור חוטי כאשר נגמרת הסוללה, לא מצריך טכנולוגיית bluetooth במכשיר.

לא אהבנו: אוזניות לא כ"כ נוחות, מיקרופון פועל בחיבור חוטי בלבד, מחיר, ללא אפשרות להעביר שירים ישירות מאוזנייה.

השורה התחתונה: Dealextreme.

מחיר: 300 ₪. יקר יחסית. במיוחד שאיכות השמע סבירה ולא יותר מזה.

סייע בהכנת הכתבה: ארן סלע.