שנה חדשה החלה, עשור חדש הפציע וחובבי הטכנולוגיה סקרנים לשמוע על החידושים הצפויים בשנה הקרובה. קשה לדעת אילו מוצרים יושקו בשנה הקרובה ואיזה הפתעות מכינות בכיסן חברות הטכנולוגיה, אך על פי ההכרזות והמוצרים המוצגים בתערוכות – ניתן להעריך אילו מגמות יאפיינו את השנה האזרחית הבאה עלינו לטובה.

מתכוננים לרשת 5G

הרשת, שתאפשר קצב העברת נתונים שעוד לא נראה כמותו במונחי האינטרנט הסלולרי, נפרסה עד כה במעט ערים בארה"ב, וגם יצרניות הטלפונים החכמים משיקות עוד ועוד מכשירים שתומכים בה. בעוד שספקית הסלולר האמריקנית ורייזון הבטיחה כי למחצית מלקוחות ארה"ב תהיה גישה לרשת 5G ב-2020, בישראל רק החלו בבחינת הטכנולוגיה.

שחקנים חדשים בשוק הזרמת הוידאו

אם עד כה שלטה נטפליקס (Netflix) בשוק שירותי הצפייה המוזרמים על גבי האינטרנט, בתקופה האחרונה נכנסו שחקניות נוספות: אפל TV פלוס, דיסני פלוס ו-HBO Max (שיושק במהלך 2020) שמוסיפות שמן למלחמה על ליבו של הצופה. הפקות מקור חדשות, כמו גם ממשקים ייחודיים, משפיעים על חוויית הצפייה וגם על המחירים של כל שירות.

בינה מלאכותית בכל מקום

כבר שנים רבות שהמושג הזה מלווה את עולם הטכנולוגיה, אך עם ההתפתחויות הטכנולוגיות ניתן להטמיע את הבינה המלאכותית ביותר יישומים. סקר שביצעה חברת המחקר האמריקנית גרטנר מצא כי מרבית החברות שהשתתפו בו מובילות בממוצע 4 פרויקטי בינה מלאכותית. ב-2020 צפויים לרוץ 10 פרויקטי כאלה בממוצע בכל חברה.

קרא עוד:  זיכרון חדש של ווסטרן דיגיטל בתקן UFS 3.1 יהפוך את הטלפונים למהירים יותר

אתגרי האבטחה מתגברים

2020 תהפוך את עולם האלקטרוניקה למחובר מאי-פעם, בזכות קצב האינטרנט המהיר, העלויות הזולות וטכנולוגיות הענן שרק מתפתחות. על המכשירים הללו יש להגן, וכך מתעצמים אתגרי האבטחה בעולמות הסייבר. לעיתים אלה משתמשים במנגנוני בינה מלאכותית להתגבר על מתקפות, שלמרבה האירוניה נוצרו גם הן באמצעות בינה מלאכותית.

מלחמה בשוק המעבדים

אינטל (Intel) מובילה בשוק השבבים לאורך שנים, והיא עדיין נחשבת לדומיננטית בתחום. עם זאת, בעיות טכניות שונות ועיכובים באספקת מעבדים לשוק גרמו למתחרות, בראשן AMD, לצמצם פערים במירוץ. לא, אינטל לא מתכננת לפרוש מהמירוץ בקרוב, ורק לאחרונה הציגה עוד חידושים. מה שבטוח: התחרות הזו תעשה לנו, הצרכנים, רק טוב ב-2020.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.