חודשי הקיץ שטופי השמש בישראל גורמים לרבים שלא לחבב במיוחד את החום הכבד. עם זאת, לשמש גם יתרונות בדמות אנרגיה סולארית אותה ניתן להמיר לאנרגיה חשמלית חסכונית וירוקה. מצאנו כמה חפיצים שמנצלים היטב את קרני השמש.

SOLSOL

כובע המצחיה הזה, שיעיל בעיקר במשיכת תשומת לב, מסוגל להטעין מעט את סוללת הסמארטפון שלכם. מהכובע משתלשל כבל USB אותו ניתן לחבר לטלפון החכם שברשותכם (מכשירי אנדרואיד ומכשירי אייפון בגרסה 6S ומטה), וזה צפוי להטעין, בקצב איטי, את סוללת המכשיר באמצעות התאים הסולאריים המותקנים על המצחייה. המחיר: 30 דולרים.

Solgaard Lifepack

התיק הזה נועד להתגונן נגד גנבים בזכות התאים הנסתרים שלו, אך הוא כולל גם סוללה הממוקמת בחזית התיק ונטענת מקרני השמש. גם במקרה הזה לא כדאי לסמוך רק על הטעינה הסולארית האיטית, וניתן להטעין אותה גם באמצעות שקע החשמל בבית, אך קחו בחשבון שכל שעה בשמש תוסיף לסוללת סמארטפון ממוצעת כ-25% תפוקה. המחיר: 165 דולרים.

+BioLite SolarPanel 10

בשל השטח הרב שתופסים התאים הסולאריים במוצר הזה – הופך המוצר הבא ליעיל יותר עבור טעינה של מוצרי אלקטרוניקה אחרים. הוא כולל 2 לוחות הנפתחים בדומה לספר, זאת יחד עם רגלית המאפשרת להשעין אותו בזוויות שונות. כמו כן, יש לו סוללה מובנית באמצעותה ניתן לשמור את האנרגיה הנאגרת בה עבור שימוש מאוחר יותר. המחיר: 130 דולרים.

קרא עוד:  סקירה: Oral-B Genius X, העתיד של מברשות השיניים
https://solgaard.co/products/lifepack?variant=11229596680239

GoSun Sport Pro Pack

טיול בחיק הטבע הופך למושלם כשהוא מלווה בארוחה טובה. אז במקום להצטייד בגזייה או במנגל, הכירו את התנור הבא שמגיע ל-290 מעלות באמצעות קרני השמש בלבד. הוא כולל לוחות המרכזים את קרני השמש לתוך גליל זכוכית מאורך בו מונח האוכל. וכך, ללא חומרי בעירה או חשמל, תוכלו להכין מתכונים רבים בשטח. המחיר: 359 דולרים.

Collapsible Solar Camping Lantern

כשהשמש שוקעת ואתם בשטח, מיד עולה הצורך במקור אור שיאפשר לכם להתנהל בקלות. לפנס הזה סוללת 800mAh אותה ניתן לטעון באמצעות כבל USB אך גם באמצעות התאים הסולאריים שבחלק העליון שלו. הוא מתקפל ונוח לנשיאה, כולל שלוש רמות תאורה וכן מצב SOS מהבהב. על פי הצהרות החברה, טעינה מלאה תספיק לכ-5 שעות תאורה בעוצמה החזקה. המחיר: 18 דולרים.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.