משחקי הוידאו הקלאסיים ליוו אותנו בשנים האחרונות על גבי קונסולות המשחק ובגרסאות המחשב. בעידן שבו הסמארטפון ממלא לנו כל חלון זמן פנוי, אין ספק שמקומם של המשחקים גם בטלפונים החכמים. הנה חמישה משחקים שהתכווצו למסך הקטן.

Digger

המשחק, שמלווה אותנו עוד משנות ה-80, הותאם גם למובייל ובחנויות האפליקציות ישנן גרסאות רבות. המטרה היא לשוטט במנהרות שמתחת פני האדמה, לאסוף את האבנים היקרות ולהרוג את המפלצות. תוך כדי תצטרכו לשמור גם על עצמכם מפניהן.

להורדה: iOS | אנדרואיד, (2)

Duke Nukem: Manhattan Project

גיבור שמחזיר את השלווה לעיר הגדולה? בסיס מצויין לעלילת סדרת משחקי המחשב שמלווה אותנו מראשית שנות ה-90. בגרסת האייפון הזו, אותה תוכלו לרכוש תמורת 7.90 ש"ח, תצילו את ניו יורק מיותר מ-25 אויבים, זאת באמצעות ארסנל נשק שלא מבייש אף צבא.

להורדה: iOS

 

CarmaGeddon

אם מרוצי מכוניות מסורתיים משעממים אתכם, כדאי שתציצו במשחק הזה. השחקן יקבל זמן קצוב להשלים את סיבוב המרוץ שלו, אבל יקבל זמן נוסף אם יפגע במכוניות אחרות או ידרוס הולכי רגל. וכמובן, זהו רק משחק. אל תחקו אותו בחיים האמיתיים.

להורדה: iOS | אנדרואיד

Worms 4

מה יותר משעשע מחבורת תולעים משוגעות הנלחמות זו בזו? כלי הנשק המגוונים, הבדיחות העסיסיות והגרפיקה המושקעת מוסיפים הרבה הנאה למשחק. יכולת המשחק מול חברים רחוקים – מוסיפה הנאה כפליים. 23 שקלים והמשחק באנדרואיד שלכם, 19.90 הוא יעלה לבעלי אייפון.

להורדה: iOS | אנדרואיד

Tomb Raider I

לארה קרופט, היא הארכאולוגית הבריטית הבדיונית, "שודדת הקברים" שמלווה אותנו משנת 1996. בגרסת האנדרואיד הזו תילחמו מול חיות הפרא של אטלנטיס ותפתרו תעלומות בתוך מערות קבורה עתיקות, זאת בעזרת זוג אקדחים שכה מזוהים עם הגיבורה. מחיר: 3.90 ש"ח.

להורדה: iOS | אנדרואיד

למעוניינים, גרסה חינמית (אחרת) לאנדרואיד בסגנון של Temple Run.