יצרניות הסלולר במירוץ נוסף. הפעם כולם מנסים להעניק ללקוחות כמה שיותר שטח תצוגה, מבלי שזו תופרע באמצעות מצלמות סלפי, חיישנים שונים ועוד. כיצד הם עושים זאת? לאחרונה צצים מנגנונים מכאניים מסקרנים שגורמים למצלמה לקפוץ, להחליק או להסתובב – רק שלא תמוקם, חלילה, בחזית המכשיר, על חשבון שטח התצוגה.

OnePlus 7 Pro

מכשיר הדגל החדש של היצרנית וואן פלוס מציג תצוגה מרשימה ברזולוציית 2K ובקצב ריענון של 90Hz – כך שחבל להפסיד כל פיסה מהמסך המרשים הזה. לכן מצלמת הסלפי של OnePlus 7 Pro, בעלת רזולוציה של 13 מגה פיקסל, נשלפת מתוך בטן המכשיר באמצעות מנגנון מכאני עמיד. היא גם תדע לחזור לשם באופן אוטומטי עוד לפני שהמכשיר יפגע בקרקע, זאת באמצעות מנגנון אוטומטי לזיהוי נפילות.

Xiaomi Mi Mix 3

שיאומי החליטה לחצות את הטלפון באמצעו ולהפריד את שני חלקיו באמצעות מנגנון החלקה מכאני. כך, בעת שנרצה לצלם באמצעות מצלמת הסלפי, נצטרך להחליק את חלקו האחורי של המכשיר כלפי מעלה, אז תיחשפנה זוג מצלמות ביישניות, האחת ברזולוציה של 24 מגה פיקסל, השנייה ברזולוציה של 2 מגה פיקסל, כששילוב ביניהן יאפשר ליישם את אפקט ה'בוקה' הפופולרי.

Samsung Galaxy A80

גם סמסונג אימצה את מנגנון הסליידר ב-Galaxy A80, אך עם שיכלול קטן. בעת שהמכשיר במצב סגור, מתפקד מערך הצילום כמערך צילום אחורי. הוא כולל 3 מצלמות: הראשית ברזולוציה של 48 מגה פיקסל, עדשה רחבה עם חיישן 8 מגה פיקסל וכן חיישן תלת מימד. עם החלקת חלקו האחורי של המכשיר כלפי מעלה, מסתובב מערך הצילום על צירו והן פונות קדימה ומשמשות כמצלמות סלפי.

קרא עוד:  סמסונג שחררה עוד עדכון ל-Galaxy S10 וגם הוא מביא תכונות מ-Note 10

Oppo Find X

ואם תרצו לשמור על העדשות מפני פגיעות חיצוניות – תוכלו להשתמש ב-Oppo Find X, שגם מבוסס על מנגנון החלקה. עם פתיחת ממשק הצילום, יוגבה חלקו האחורי של המכשיר ויחשוף 3 מצלמות: 2 אחוריות (16+20 מגה פיקסל) ואחת קדמית – 25 מגה פיקסל. אתם כבר תחליטו מאיזו מהן לצלם.

Asus Zenfone 6

מערך צילום מסתובב? אסוס משוכנעת שהשליטה בו חייבת להתבצע באופן מלא דרך ממשק הצילום עם Zenfone 6. אתם מחליטים על זווית הצילום, וזוג המצלמות (48+13 מגה פיקסל) – אלה ינועו בדיוק לזווית הצילום הרצויה, גם אם זה דורש ממערך הצילום להתמקם בזווית אנכית ביחס לסמארטפון.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.