כתבות סיכום שנת 2018 כבר התפרסמו מעל כל במה אפשרית והגיע הזמן להביט קדימה, לעבר 2019 שרק החלה. בשנה החולפת ראינו טלפונים רבים עם מגרעת במסך, פתאום צצו להם גם מכשירים המיועדים לגיימרים ואי אפשר לשכוח את מצלמות הסלפי שנשלפו להן מהטלפונים בשיטות שונות ומגוונות. אז מה אנו צפויים לראות בשנה הקרובה? הנבואה ניתנה לשוטים, ובכל זאת בנינו תחזית זהירה.

החיישן מתחת למסך

OnePlus, כמו גם Meizu ויצרנים אחרים – הציגו את היכולת להטמיע מתחת לזכוכית המסך את חיישן טביעת האצבע, דבר שהופך את גב המכשיר ודפנותיו לנקיים יותר. סמסונג אף הציגה כוונות לשלב תחת זכוכית המסך רכיבים נוספים, כמו גם את מצלמת הסלפי, כך שמעניין יהיה כיצד יתפתח התחום ב-2019.

במסך יש חור

נדמה שהחברות מיצו את עניין המגרעת הנפרסת בראש המסך, אך עדיין נותר הצורך למקם את מצלמת הסלפי מבלי שזו תתפוס מקום יקר ערך. עד שזו תוטמע מתחת למסך, הוצגו כמה מכשירים עם מצלמה הממוקמת בחור שצץ לו באחת הפינות העליונות של המסך.

כמה שיותר מצלמות

סמסונג, LG, וואווי ויצרניות נוספות משלבות יותר מזוג מצלמות בגבו של המכשיר. אם לצורך אפקט ה'בוקה' הפופולרי או אם עבור ביצוע זום אופטי – נראה שהחברות לא נחות על זרי הדפנה ודיווחים שונים מצביעים על מכשיר חדש של נוקיה עם 5 מצלמות אחוריות ויתכן שנראה סמארטפונים מרובי מצלמות נוספים בשנה הקרובה.

קרא עוד:  הערכות חדשות: Mate X, המתקפל של וואווי, יושק עוד לפני סוף החודש - ויש כמה עדכונים

דור חמישי

רשתות סלולריות במדינות שונות בארה"ב, באסיה ובאירופה צפויות להתחיל לתמוך ברשתות הדור החמישי בשנה הקרובה ובכך להעניק ללקוחותיהן רשת מהירה ויציבה יותר. גם יצרניות הסלולר הודיעו כי ישיקו מכשירים שיתמכו בתדרי הדור החדש וגם משרד התקשורת הישראלי מקדם את מכרז התדרים באופן מקומי.

טוענים מהר

עוד רחוק היום שבו נראה שיפורים דרמטיים בקיבולת או בקצב הצריכה של הסוללה. אם כך, חשוב לא פחות זמן הטעינה שלה, שהוא כנראה ישתפר השנה: וואווי, OnePlus וגם Meizu הוציאו כבר לשוק מכשירים עם זמני טעינה מהירים במיוחד. יתכן ונראה את מגמת הטעינה המהירה מתפשטת גם למכשירים נוספים.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.