המבוגרים ידועים כחובבי טכנולוגיה וגאדג'טים, ומה עם הילדים? אז במקום לקנות להם עוד צעצוע חסר תכלית, מצאנו כמה צעצועים שילמדו את הילדים דבר או שניים על טכנולוגיה: מרובוטים הניתנים לתכנות ועד פאזל שילמד את הילדים לבנות מעגלים חשמליים.

App-Controlled Batmobile

משחק באבני לגו מפתח את היצירתיות, כמו גם יכולות הנדסיות אחרות. אך כשהמוצר שנבנה מתעורר לחיים באמצעות מנועים וחיבור לאפליקציה – הדבר הופך למהנה יותר, ועל הדרך – מלמד יותר. באמצעות הערכה הזו תוכלו לבנות את הרכב האגדי של באטמן שיסע במהירות ברגע שתורו לו לעשות כך באמצעות אפליקציה ייעודית.

המחיר: 98 דולרים

Cozmo

הרובוט הזעיר הזה כולל ממש אישיות משל עצמו. הוא יודע להתעצבן, לשמוח ואפילו להתרגש והוא עושה זאת באמצעות השמעת קולות והבעות פנים שונות. באמצעות המצלמה מסוגל Cozmo לזהות את מי שמפעיל אותו, ובעזרת אפליקציה ייעודית ניתן לתכנת את הרובוט וכך ללמד אותו לבצע תזוזות שונות ואינטראקציות מגוונות. יש לציין כי למרות כי הוא עדיין נמכר, החברה נמצאת בקשיים.

המחיר: 150 דולרים או 699 שקלים ברשת באג

Circuit Scribe Drone Builder Kit

רחפנים הפכו למוצר נפוץ, גם בקרב ילדים. אך כדי ללמד אותם קצת על עולם התעופה והאלקטרוניקה ניתן לתת לבנות רחפן בעצמם. הערכה הזו כוללת את כל שצריך כדי לבנות רחפן הנשלט באמצעות אפליקציה. מחברים את חלקי הפלסטיק ובמקום להלחים בין חלקי האלקטרוניקה – פשוט מציירים אותם עם עט מיוחד הכולל דיו מוליך.

המחיר: 99.99 דולרים.

Harry Potter Kano Coding Kit

לשרביט הזה חיישנים שונים כדוגמת מד תאוצה, ג'ירוסקופ ועוד. הילדים נדרשים להרכיב את המנגנון האלקטרוני בתוך השרביט וכך לומדים על החיישנים השונים. כמו כן, הילדים יוכלו ללמוד את יסודות התכנות בעת שיכתבו באפליקציה הייעודית שורות קוד עבור "קסמים" שהשרביט יוכל לבצע. לחובבי הארי פוטר, אבל לא רק.

המחיר: 65 דולרים.

Circuit Maze

במשחק Circuit Maze קיימים 60 אתגרים בדרגות קושי שונות המודפסים על כרטיסי המשחק. המטרה – להצליח לבנות מעגל חשמלי באמצעותו יהיה ניתן להדליק את הנורות החשמליות. כל אתגר כולל רק חלקים ספורים מהפאזל החשמלי. את שאר החלקים יצטרכו הילדים למקם בעצמם – רק כך תדעו אם בעתיד יהיו מהנדסי חשמל.

המחיר: החל מ-20 דולרים.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.