הסמארפונים שברשותנו כבר מזמן לא משמשים אותנו רק לשיחות, ובכל זאת, הוא אמצעי התקשורת המרכזי שלנו ביום יום. מי שמרבה לדבר בנייד יודע עד כמה זה לא נעים להצמיד את המכשיר לאוזן למשך זמן רב, ומבלי לדבר על הסכנות והקרינה של הסלולרי, החום שהמכשיר פולט לאוזן והדביקות של מסכי המגע הופכים את החוויה לפחות נעימה. לכן מי שכבר אימץ לעצמו דיבורית Bluetooth לאוזן כבר לא יכול בלי, אם זה האפשרות לעבוד במקביל לשיחה, להתרחק מהמכשיר בשל הקרינה או סתם להראות עסוק. הדיבוריות של היום הם לא מה שהכרנו בעבר, והם יודעות להציע נוחות מירבית, עיצוב, איכות שיחה, זמן סוללה ועוד. בדקנו מספר דיבוריות הנמכרות בשוק ואלה המסקנות, מהזול ליקר.

 

Motorola HK200, למשתמש המתחיל
הדיבורית HK200 של מוטורולה הם מאלה שאנחנו מוצאים בדוכנים בסופר ליד הקופאית. העיצוב סטנדרטי, האיכות סבירה והנוחות על האוזן לא מהטובות, אבל המחיר נמוך. זמן הסוללה הוא מהחזקים שנתקלנו (10 שעות דיבור) וגם היא קלת משקל ופעלה לנו היטב. הסיליקון על האוזנייה לא רך מספיק לטעמנו ולכן היא מורגשת כאשר היא באוזן, גם הקשת הפלסטיק פשוטה ובסיסית ולא ניתנת להחלפה לגדלים או סוגים שונים. הכפתור מקדימה לניתוק ולמענה שיחה ממוקם בקצה האוזנייה, מעט רחוק יש לציין שהמקום הטבעי שאנו ניגשים ללחוץ הוא במרכז האוזנייה. יש לה כפתור הזזה לכיבוי והדלקה ידנית וכפתור נוסף בודד לקביעת עוצמת השמע להכי חזק והכי חלש, ומרוב שהוא קטן קשה ללחוץ עליו. מפתיע שבמחיר שלה היא גם מדברת, אם כי לא מעבר לעוצמת השמע והאם האוזנייה מחוברת למכשיר או לא. היא נטענת בחיבור MicroUSB ומגיעה עם מטען המצורף לערכה.

אהבנו: מחיר זול כמו בסופר, זמן סוללה, קטנת מידות וקלת משקל.

לא אהבנו: מבנה הכפתורים, חוסר בשליטה מלאה בעוצמת השמע, נוחות סבירה.

מחיר: 99 שקלים.

השורה התחתונה: למשתמש המתחיל.

Plantronix M100, הממוצעת
השאלה שאנחנו שואלים את עצמנו בבואנו לרכוש דיבורית היא כמה להשקיע. האם לרכוש אחת יקרה וטובה או אחת זולה? ישנם שיקולים נוספים שמתלווים לכך כמו לדוגמה אם אתם מרבים לאבד את הדיבורית הקטנה, עוצמת השמע, צורת הדיבורית ועוד. אז אם כבר, הולכים על האמצע, ואמצע זו ה-Plantronix M100.

יש לה לוק של אוזנייה קלאסית, סוללה סטנדרטית (6 שעות) ואיכות שיחה טובה. היא נוחה להפליא, כוללת קשת פלסטיק ומספר גומיות המגיעות בערכה. כפתור הדלקה מרכזי (כפתור הזזה) שבהדלקתו תדבר הגברת ותאמר לנו כמה זמן סוללה (בשעות) נותר עד לטעינה הבאה. כפתור במרכז הדיבורית יענה או ינתק את השיחה וכפתור בדופן העליונה יקבע את עוצמת השמע בלחיצה בודדת. אמנם האיכות סאונד טובה, הקליטה מצוינת אך אין לה מסנן רעשים, דבר שהצד השני ירגיש בסביבה רועשת. היא ארוכה ואובלית מידי, יכלו לעשות אותה יותר קצרה לטעמנו והנורית המתחבאת בחלקה הפנימי לא מסייעת לנו יותר מידי.

קרא עוד:  המלחמה ברמאויות: למעלה מ-770 אלף חשבונות הושעו מהמשחק Apex Legends

אהבנו: איכות סאונד, קלת משקל (9 גרם), מדברת, מחיר.

לא אהבנו: עיצוב ארוך, כפתור שמע בודד.

מחיר: 220 ש"ח.

בשורה התחתונה: למי שמחפש דיבורית ממוצעת וטובה.

Jabra Clipper, לשמוע בסטריאו
אם האוזנייה אינה משמשתם אתכם רק לדיבור ואתם משתמשים בנייד גם להאזנה למוזיקה, ה-Jabra Connect היא בשבילכם. האוזנייה משלבת את שני העולמות על ידי שימשו באוזניות סטראופוניות המתחברות אליה כך למעשה זו אינה אוזניית Bluetooth רגילה ויושבת על האוזן, אלא מכשיר קטן דמוי קליפס (כשמו) שמתלבש על החולצה ואליו מחוברים אוזניות סטראופוניות. לבחירה, ניתן להחליף את זוג האוזניות באוזנייה בודדת המגיעה בערכה, אך גם ניתן להישאר עם אלה הסטראופוניות שכן הם מגיעים עם מספר אטמי סיליקון בגדלים שונים, זאת להבדיל מהאוזנייה הבודדת.

לשליטה בנגן המוזיקה ישנם שני כפתורים שבלחיצה ארוכה יעבירו לשיר הקודם/הבא ובלחיצה קצרה ישלטו בעוצמת השמע. במרכז כפתור לניתוק/מענה לשיחה, ולחיצה ארוכה על אותו הכפתור תפעיל ותכבה את הדיבורית. הקליפס נתפס בחולצה, ובעיקר מיועד לחולצת כפתור או חולצה עם כיס, כי אחרת לא נוכל לתפוס את הדיבורית בחלק התחתון שכן החוט קצר מידי או בצווארון של החולצה כי זה יפריע למשתמש. אם נרצה להתרחק מהטלפון כאשר נדבר, נוכל להתרחק עד לכ-7 מטר, ובעת האזנה למוזיקה לא נוכל לעבור את ה-5 מטר שכאשר המוזיקה נקטעה לנו והיו הפרעות רבות.

האיכות סאונד הייתה טובה, גם האיטום לרעשים מסביב היה מצוין, אך מכיוון שהיא אטומה, כל תזוזה של החוט הורגש היטב באוזן. אין באס חזק אך העוצמה טובה אם כי לא מחרישת אוזניים. יתרון משמעותי לחובבי המוזיקה היא להחליף את האוזניות הסטראופוניות באוזניות החביבות עליהם שכן הדיבורית מכילה חיבור 3.5 מ”מ סטנדרטי המתאים לכל האוזניות, אך יש לזכור כי המיקרופון ממוקם בקליפס עצמו כך שצריך להצמיד אותו קרוב לחזה אם נרצה לדבר.

הטענה בחיבור MicroUSB תספק עד 6 שעות דיבור/האזנה למוזיקה ומגיע יחד עם מטען מצורף.

אהבנו: עיצוב, איכות, סאונד סטראופוני.

לא אהבנו: מצריך חולצה מותאמת, מרחק קצר מהמכשיר.

מחיר: 260 שקלים.

שורה תחתונה: לחובבי המוזיקה בנייד.

 

Nokia BH-218, להרגיש מנהל
בדומה ל-Jabra Cliper, הנוקיה BH-218 מציעה חיבור הדיבורית בקליפס קטן לחולצה וממנה משתרכת האוזנייה בכבל קצר. בהתאם לתצורה, היא דורשת חולצת כפתורים, כי אין אפשרות אחרת. גם אם ננסה (וניסינו) לתפוס את הקליפס לצד הכפתור הבודד בחולצת הפולו, עדיין האוזנייה עם החוט שלה יתנדנד על בטננו כמו מטוטלת כך שהצורה הנכונה ביותר היא לתפוס אותה באחת מהשלבים של חולצה מכופתרת ולהכניס את האוזניה מבעד לאחד הכפתורים.

קרא עוד:  הטלפון החדש של מוטורולה, One Vision, הוכרז באופן רשמי

יש לה כפתור בודד שאיתו נענה או ננתק את השיחה. לא ניתן לשנות את עוצמת השמע אך בנוקיה אומרים כי היא מסוגלת לשנות לבד את העוצמה ואכן לא הרגשנו שיש צורך להגביר או להחליש את העוצמה. המיקרופון ממוקם על חוט האוזנייה יחד עם כפתור השתקה, דבר שימושי אך קרה לנו לא אחת שלא שמעו אותנו מהצד השני עד שהבנו שהכפתור נלחץ, וזה התרחש 3 פעמים במהלך היום. בסיום השימוש את האוזנייה ניתן לחבר לקליפס, דבר נוח שגם מכבה את הדיבורית ושם גם ממוקם נורית הלד הגדולה שמהבהבת בהתאם למצב החיבור. היא מגיעה עם 3 סוגי גומיות לאוזנייה וניתן להחליף בהתאם לגודל הרצוי וזמן הסוללה שלה מכובד למדי ועומד על 8 שעות דיבור או 150 שעות המתנה, אך ההטענה מתבצעת עדיין בחיבור הדק של נוקיה ולא בחיבור הסטנדרטי כל כל, ה-microUSB.

אהבנו: נוחת שימוש, זמן סוללה, איכות סאונד.

לא אהבנו: שוב עניין החולצה (מכופתרת) חוזר על עצמו, כפתור השתקה בעייתי, חיבור הטענה.

מחיר: 300 ש"ח.

בשורה התחתונה:  רק למכופתרים.

 

Motorola  H17, למשתמש העסקי
מוטורלה היא היצרנית הגדולה ביותר למכשירי פליפ, וככזו היא לא מקפידה ליישם את הפליפ גם במגוון האוזניות שלה מאז ועד היום. גם ה-H17 היא כזו, אבל מהזן היוקרתי. תחילה זו האריזה, המגיעה במסגרת אלומיניום ומראה יוקרתי מידי שגורם לנו לתהות מהי עלות האריזה מעלותו של המוצר. כמו האריזה, האוזנייה נראית עסקית לא פחות, והפליפ שמכבה ומפעיל אותה חוסך את כפתור ההדלקה או הידיעה האם היא אכן עובדת. איכות הסאונד הייתה טובה מאוד, גם כאשר נהגנו במכונית כשגשם זלעפות בחוץ הצד השני לא הרגיש בכך וזאת בזכות המיקרופון הכפול שמסנן רעשים. גם כאשר התרחקנו מהמכשיר (כ-8 מטרים) שמעו מצוין ולא נשמעו הפרעות כלשהם.

היא נוחה להפליא על האוזן ובקושי מורגשת, כשהקשת נעימה, אינה לוחצת ומאפשרת לסובב אותה גם למעלה למטה וגם לצדדים. משקלה 9 גרם בלבד והיא גם מרבה לדבר ולהתריע כאשר הסוללה נמוכה, עוצמת השמע וכיצד גם יש לחבר את המכשיר לאוזנייה. בכל הדלקה היא אומרת גם את זמן הסוללה שנותר, אם כי היינו מצפים כי היא תאמר את הזמן בשעות ולא את מצב הסוללה (חזק, בינוני וחלש). הכפתור המרכזי למענה או ניתוק שיחה ממוקם בחלקה הקדמי וכפתור שליטה בעוצמת השמע ממוקם בדופן העליונה, כאשר עליו גם קיימת הנורית חיווי המזערית. היא מגיעה עם זוג קשתות וזוג גומיות נוסף כך שניתן להתאים לנוחות מירבית וכן מטען קיר לחיבור ה-microUSB.

אהבנו: עיצוב, נוחות ומשקל.

לא אהבנו: יקרה, נורית חיווי קטנה, זמן סוללה סביר .

מחיר: 330 ש"ח.

בשורה התחתונה: למי שמחפש יוקרה.