מרבית משתמשי אנדרואיד (Android) מכירים את שירות המיפוי של גוגל (Google) שמגיע מובנה במכשירים שמריצים את מערכת ההפעלה הפופולרית. רבים גם מעדיפים להשתמש ב-Google Maps במכשירים אחרים כאפליקציה המספקת שירותי ניווט ומיפוי. רגע לפני שהאפליקציה מתעדכנת והופכת לשימושית אף יותר, אספנו כמה אפשרויות חבויות שלא בטוח שאתם מכירים באפליקציית המיפוי.

כך תשתפו את מיקומכם בזמן אמת

כדי שחבריכם יראו היכן אתם ממוקמים על המפה, פיתחו את התפריט הצידי (שלושת הקווים בשורת החיפוש העליונה) > שיתוף המיקום שלי > התחלה. שם תצטרכו להגדיר את משך הזמן בו יהיה השיתוף במצב פעיל. לחצו על "עוד" כדי להחליט באמצעות איזו אפליקציה לשלוח קישור לשיתוף מיקום.

כדי להפסיק את שיתוף המיקום פתחו שוב את תפריט שיתוף המיקום. באייפון תצטרכו לכבות את המתג ליד שם האדם אותו אתם מעוניינים להסיר מאפשרויות השיתוף. משתמשי אנדרואיד יצטרכו להקיש על ה-'X' שלצד החברים איתם שיתפו מיקום.

עוד על שיתוף מיקום בזמן אמת

סיימתם את חבילת הגלישה? הורידו מראש את המפה

חפשו את הכתובת או המקום אליו אתם מעוניינים להגיע. היכנסו לתוצאה המופיעה בתחתית המסך > לחצו על עוד (שלוש הנקודות למעלה) > הורדת מפה לא מקוונת > בוחרים את האזור שירד למכשיר > הורדה. ניתן למחוק או לעדכן את המפות הלא-מקוונות דרך פתיחת התפריט הצידי (שלושת הקווים בשורת החיפוש העליונה) > מפות לא מקוונות.

קרא עוד:  סמסונג פרסמה את לוח הזמנים לעדכוני Android 10 בישראל

כאן תקראו על מפות לא-מקוונות ב-Google Maps

האח הגדול יודע הכל: גם היכן ביקרתם

בפתיחת התפריט הצידי > קו הזמן שלך תציג האפליקציה את תנועתיכם בכל יום על גבי מפה. אך קודם לכן, יש לבחון אם היסטוריית המיקומים ושירותי המיקום פועלים תמידית. במכשירי אייפון היכנסו לתפריט הצידי > הגדרות > תוכן אישי > הגדרות מיקום. במכשירי אנדרואיד פיתחו את התפריט הצידי > קו הזמן שלך > שלוש הנקודות משמאל למעלה > הגדרות.

עוד על קו הזמן של גוגל

שוב שכחתם היכן חניתם?

האפליקציה תוכל לזכור במקומכם היכן חניתם (התכונה לא תפעל באופן מדוייק בחניון מקורה). במסך הראשי של האפליקציה, לחצו על הנקודה הכחולה שמציינת את מיקומכם > שמירה/הגדרה של מיקום החניה. משתמשי אייפון ימצאו את החניה שמורה בתחתית המסך, תחת הכרטיסייה 'נהיגה', בעוד משתמשי אנדרואיד ימצאו אותה לאחר לחיצה על שורת החיפוש הריקה שבראש המסך.

כך תזכרו היכן חניתם

מתכננים טיול? הכינו רשימת אתרים ושתפו אותה

חפשו מקום או געו ממושכות בנקודה במפה, הקישו על תיאור המקום שנפתח בתחתית המסך > שמור > בחרו תחת איזו רשימה לשמור. כדי למצוא מקומות שמורים יש להיכנס לתפריט הצידי > המקומות שלך > בחרו בכרטיסייה מקומות ששמרת/שמורים. ניתן גם ליצור רשימה חדשה ולשתף אותה עם חברים לפי ההוראות שבקישור.

שמירה ושיתוף מקומות

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.