משוטטים ברחבי העולם ומחפשים איך להתמצא? אחת האפליקציות השימושיות, במיוחד אם נקלעתם לאזור שאתם לא מכירים, היא אפליקציית המפות של גוגל – Google Maps. עם השנים האפליקציה הולכת ומשתפרת וכדי להפיק ממנה את המירב – אלו הדברים שחשוב שתכירו.

Live View

במיוחד ברחובות צפופים, הופך הניווט הרגלי במפות גוגל למסובך, כשבמקרים מסוימים לא תמיד יודעים היכן הפנייה הנכונה. אם המכשיר שלכם תומך בשירות, ואם הרחוב צולם בשירות Google Street View – תוכלו לכוון את מצלמת המכשיר לכיוון הרחוב וחצי הכוונה יחלו להופיע על גבי מסך הטלפון החכם ואתם תהיו בטוחים מהו הכיוון הנכון.

Image result for Google Street LIVE VIEW"

כל סוגי התחבורה

במסך תכנון המסלול, לאחר שתזינו את היעד, תוכלו להשוות בין הליכה רגלית, שימוש בתחבורה ציבורית ואפילו שימוש בתחבורה שיתופית כדוגמת קורקינטים שניתן לשכור וכן שירותי מוניות מגוונים. האפליקציה תשווה את זמני ההגעה ליעד ותציג את העלות הצפויה לנסיעה שכזו. אם תרצו להזמין שירות תופנו ישירות לאפליקציה הייעודית שלו.

הוספת נקודת עצירה

לעיתים נרצה לתכנן מסלול סבוך יותר, כשבין נקודת המוצא לנקודת היעד נעבור בכמה נקודות עצירה. במהלך תכנון המסלול נוכל לעשות זאת באמצעות לחיצה על אפשרויות נוספות והוספת נקודת עצירה. ניתן להוסיף עד תשע נקודות עצירה במסלול.

Image result for Google maps types of transpartation"

יש מקום פנוי?

אם בחרתם לנווט ליעד ובדרך תשתמשו בתחבורה ציבורית – גוגל תגיד לכם ברוב המקרים את זמן ההגעה העדכני של האוטובוס/הרכבת ומהי רמת הצפיפות של הנוסעים. ברכבת ישראל עוד לא ראינו שזה עובד בצורה מושלמת, אך בדגימה שעשינו בכמה בירות אירופאיות נראה שהתכונה עובדת היטב.

Image result for MAPS SHOW TRAFFIC AT PUBLIC TRANSPORTATION"

רשימת המלצות ומפת עומסים

בינה מלאכותית מנתחת את הביקורים האחרונים שלכם ועל סמך אלה ונתונים נוספים היא בונה רשימת המלצות של מסעדות, ברים ואטרקציות אחרות שייתכן שיתאימו להעדפותיכם. בין שלל ההמלצות, ניתן לראות את מפת העומסים. זו מציגה את ממוצע המבקרים על פני כל שעה משעות הפתיחה ומראה באיזו שעה ביום בית העסק לא עמוס בלקוחות.