יצרניות האלקטרוניקה עושות ככל שביכולתן כדי לגרום לנו להתרגש מהגאדג'ט הבא שיצא תחת ידיהן. טלפונים ושעונים חכמים, רחפנים, רמקולים חכמים – כל אלה כוללים עיצוב מושך ותכונות מפעימות, מה שגורם לחלקנו לשלם עליהם לא מעט. אך האם כדי להחזיק בצעקה האחרונה בתחום הטכנולוגיה נצטרך לשבור תכנית חיסכון? בשוק ישנם תחליפים רבים שמעוצבים בדמיון רב למוצרים המקוריים. האם הם איכותיים דיים או משמשים תחליף ראוי גם בדמות התכונות? יתכן שלא, אך זה לא ימנע מהראשים סביבכם להסתובב לכיוונכם. חמישה גאדג'טים שהתחפשו.

שומעים את ההבדל?

לאחר שאפל (Apple) הכריזה על האוזניות האלחוטיות, AirPods, נשמעו קולות שונים בדבר העיצוב הייחודי שלהן. אך אל דאגה, העיצוב מעורר המחלוקת לא מנע מאוהדי המותג לרכוש את האוזניות וגם לכמה חיקויים לצוץ בשוק, כולל אפילו שיטת הטעינה הייחודית באמצעות קופסת האחסון. המחיר נמוך בהרבה ועומד על כ-40 דולרים, אך עד כמה הסאונד נותר איכותי בהשוואה למקור? נראה ששם עוד יש עבודה.

מכשירי האנדרואיד שהכי דומים לאייפון

אפל (Apple) נתפסת כחברה שמרנית בכל הנוגע לעיצוב, אך מכשיריה כוללים עיצוב ייחודי שמתווה לא פעם כיצד יראו המכשירים האחרים בשוק. גם מכשיר הדגל האחרון של החברה, iPhone X, כולל עיצוב המושך את העין ונראה שישנן כמה יצרניות שמתכננות לייצר מכשיר אנדרואיד דומה. Leagoo S9 שיושק ממש בקרוב דומה למקור קצת יותר מדי.

קרא עוד:  הטאבלט CHUWI Hi8 SE מציע מפרט מפתיע ב-75 דולרים

רמקול חכם לכל פועל

הרמקולים החכמים עוד לא נכנסו לישראל בהמוניהם. עם זאת, בעולם כבר מתנהל קרב ענקים של ממש וכל חברה רוצה להכניס לבתי הצרכנים רמקול חכם מתוצרתה שישלוט על תפעול הבית ויספק מידע באופן קולי. אמאזון (Amazon) מאפשרת באמצעות Echo גם לרכוש מוצרים באופן מקוון באמצעות פקודות קוליות בלבד, מה שלא הפריע לעליבאבא להציג לעולם את Tmall Genie עם עיצוב ותכונות דומות.

כשהמחיר מתרסק

רחפנים הופכים לפופולאריים ביותר ורבים נהנים מיכולות הצילום של הרחפן וגם מחוויית ההטסה. יצרנית הרחפנים הסינית DJI הציגה לעולם את Mavic, אחד הרחפנים המוצלחים של החברה המסוגל להתקפל למימדים קטנים ולהיכנס לתיק צד. אך גם לדגם הזה צץ חיקוי שמאוד דומה לו. נכון שתצטרכו להתפשר על חלק גדול מהתכונות, אך כשתרכשו אותו תקבלו עודף גם משטר של 200 שקלים.

הרובוט ינקה את הרצפה, לא את הכיס

את עובדות משק הבית מחליפים כבר זמן מה הרובוטים השואבים והשוטפים. מקמו אותם בתחנות העגינה והם יחליטו מתי לצאת לסיור ניקוי ברחבי הבית. בארץ הפכו הדגמים של iRobot לפופולריים, אך לשוק הסיני אלטרנטיבות רבות, אחת מהן היא המותג iLife שמספק דגמים שמזכירים בעיצובם את אלו של iRobot או Mi Robot של חברת שאומי (Xiaomi) שגם בדקנו אותו אצלנו. המחירים: בין 190 דולרים ל-iLife ועד כ-490 דולרים לדגם המתקדם של שאומי.

קרא עוד:  היום זה מתחיל: כל מבצעי אמזון פריים 2019 - ואיך מצטרפים לחגיגה (מתעדכן)

גילוי נאות

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.