הטלפון החכם הוא כבר מזמן חברו הטוב של האדם. הוא מאחסן בזיכרונו את ההתכתבויות האישיות ביותר שלנו ואת התמונות שלא נרצה שכולם יראו. אך האם אנו באמת יודעים לאבטח את המידע הרגיש שנמצא במכשיר שלנו? אם זה יגיע לידיים זרות כדאי שנדאג שכמה שפחות מידע ידלוף ממנו. כיצד נעשה זאת? הנה כמה טיפים מועילים.

הוסיפו אבטחה למסך הבית

כמה פעמים ביום אתם מעירים את המכשיר ממצב המתנה? עשרות, אם לא מאות. בשל התדירות הגבוהה של הפעולה הזו, אנו מחפשים את הדרכים המהירות ביותר לעשות זו, אם באמצעות לחיצה על לחצן ייעודי ואם באמצעות החלקה פשוטה של האצבע על מסך המגע. עם זאת, אולי כדאי לסרבל מעט את הפעולה כדי לשמור את המידע האישי שלכם רק לעצמכם.

שיטות שחרור המסך מנעילה מגוונות: החל מקוד פשוט, דרך טביעת אצבע ועד זיהוי קשתיות העין (במכשירים תומכים). במכשירי אפל עשו זאת באמצעות: הגדרות -> Touch ID וקוד גישה. בסמסונג, תמצאו אותם תחת הגדרות -> נעילת מסך ואבטחה -> סוג נעילת מסך. ב-LG: הגדרות -> תצוגה -> מסך נעילה -> בחירת נעילת מסך.

הורידו אפליקציות רק ממקורות מוכרים

לא כל האפליקציות תמימות כפי שהן נראות ונוזקות מגוונות כבר מצאו דרכן למכשירים באמצעות אפליקציות תמימות למראה. ככלל כדאי לבדוק היטב מי המפתח של האפליקציה שאתם מתקינים וכדאי לעשות זאת רק דרך חנות האפליקציות של מערכת ההפעלה, שם ניתן לקרוא על פופולאריות האפליקציה ועל הדירוג שקיבלה על ידי משתמשים.

קרא עוד:  עד ארבעה ימים עם סוללה אחת: אולפון הכריזה על Power 6 עם סוללת 6,350mAh

אפל תקשה עליכם להתקין אפליקציה שהורדתם מהאינטרנט ושלא נמצאת בחנות. באנדרואיד, לעומת זאת, קל יותר להתקין אפליקציות ממקורות חיצוניים וכך תוודאו שהתכונה מבוטלת. בסמסונג הקישו על הגדרות -> נעילת מסך ואבטחה -> יישומים לא מוכרים וודאו שהמתג מכובה. ב-LG לחצו על הגדרות -> כללי -> טביעות אצבע ואבטחה ->  מקורות לא מוכרים.

שולטים על הרשאות האפליקציות

כדי להגן עליכם חנויות האפליקציות מציגות אלו הרשאות מבקשת האפליקציה לפני התקנתה. אם אפליקציה פשוטה להפעלת הפנס תבקש מכם גם גישה למצלמה, יתכן ומדובר באפליקציית שאינה תמימה כל כך.

באפל לחצו על הגדרות -> פרטיות ועברו על הרשימה בכדי לראות אלה הרשאות דורשת כל אפליקציה. בסמסונג עשו זאת דרך הגדרות -> יישומים -> כניסה ליישום הרצוי -> הרשאות. ב-LG: הגדרת -> כללי -> יישומים.

המכשיר אבד או נגנב? כך תשלטו עליו מרחוק

אם תפעילו את התכונה הבאה מראש – אתם תודו לנו אם חלילה ייגנב או ילך לאיבוד המכשיר שלכם, שכן תוכלו לקבל אינדיקציה על מיקומו הנוכחי, תוכלו להשמיע צלצול, לנעול אותו ואף למחוק את כל תוכנו מרחוק. כך תתכוננו מראש ותאפשרו שליטה מרחוק: באפל לחצו על הגדרות > iCloud > מצא את ה-iPhone שלי והפעילו את התכונה. באנדרואיד לחצו על הגדרות > Google > אבטחה > ניהול מכשיר האנדרואיד > והפעילו את 2 האפשרויות.

לאיתור המכשיר בזמן אמת: "מצא את ה-iPhone שלי" או "מצא את האנדרואיד שלי".

קרא עוד:  נוקיה הראשונה לעדכן את כלל מכשיריה לאנדרואיד 9.0

התאפקו עם הגישה אל חשבון הבנק

מקומות ציבוריים רבים מציעים לנו רשת אלחוטית (Wi-Fi) המאפשרת לנו גלישה באינטרנט בחינם. אך בעת שהתחברתם לרשת כזו, דעו שתעבורת הנתונים שאתם מבצעים מהמכשיר עלולה להיות חשופה למשתמשים אחרים ברשת. על כן כדאי שלא לבצע עסקאות רכישה באשראי, כניסה לחשבון הבנק או הקשת סיסמאות רגישות אם אתם גולשים על רשת אלחוטית ציבורית. עשו זאת דרך הרשת הסלולרית או באמצעות הרשת האלחוטית הביתית.