רובוטים שיגיעו לפתח הבית עם משלוח מהסופר, פיצה חמה שתגיע עד הדלת ללא מגע יד אדם וגם החבילות מהדואר יגיעו בדרך מהירה וקלה. רובוטי המשלוחים הם כבר לא מדע בדיוני ויש כמה חברות שעושות הכל כדי שנראה כאלה ברחובות הערים כמה שיותר מהר.

Scout

הרובוט הזה, שהציגה לאחרונה חברת אמזון, נראה כמו צידנית על גלגלים. בניסוי שהחלה במדינת וושינגטון, שולחת אמזון את המוצרים לבתי הלקוחות באמצעות הרובוט הזה. בשלב זה נוסע הרובוט על המדרכה, ואותו מלווה עובד החברה שהולך לצידו ברגל ומוודא שהכל מתפקד כשורה.

Snackbot

חברת המשקאות והחטיפים האמריקאית פפסיקו מציעה לסטודנטים באוניברסיטת הפסיפיק בקליפורניה חטיפים ומשקאות בכל מקום שבו הם נמצאים ברחבי הקמפוס. כל שעליהם לעשות הוא להזמין ולשלם באמצעות האפליקציה (כרגע רק ב-iOS) והמוצרים יגיעו עם הרובוט היישר לידיו של הסטודנט.

ANYMal

חברת קונטיננטל הגרמנית שיתפה פעולה עם ANYbotics והציגה רכב אספקה אוטונומי שנוסע על הכביש. ברגע שמגיע ליעד, יורדים ממנו רובוטים קטנים המזכירים כלבים והם מביאים את המשלוח עד פתח ביתו של הלקוח.

Nuro

בעוד שמידותיהם של רוב רובוטי המשלוחים הן קטנות, מפתח הסטארט-אפ Nuro מעמק הסיליקון רובוט משלוחים שמידותיו הן כגודל רכב גולף. בזכות מידותיו, אומרת החברה, אפשר לשלוח מגוון רחב של מוצרים: ממזון, מוצרי מכולת ועד פרחים וחבילות.

Savioke

לא רק ברחובות ועל המדרכות. כ-70 רובוטים מחליפים את אנשי שירות החדרים במלונות ברחבי העולם. תוך כדי שהם שולחים מגבות, שמיכות או שמפו נוסף לחדרים – הם גם בודקים היכן איכות ה-Wi-Fi במלון פחותה והאם יש אשפה במסדרונות.

קרא עוד:  סמסונג הציגה את פרויקט ניאון – האדם המלאכותי הראשון
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.