אם פספסתם את עמודי הווידויים, אותם עמודי פייסבוק שחושפים את הדברים הכי מטורפים שגולשים העזו לעשות – יתכן שאתם לא מבלים מספיק זמן ברשת החברתית. מסטודנטים במוסדות אקדמיים, דרך רווקים שנואשו כבר מלצאת לדייטים ועד חיילי צה"ל – כולם רואים בפייסבוק את המקום הנכון לפרוק בו את שעל לבם.

כיצד זה עובד? לרוב באמצעות טופס מקוון שאותו ממלאים הגולשים באנונימיות. אם הווידוי מעורר עניין, יפרסמו אותו מנהלי העמוד בצירוף מספר סידורי, כדי שבעתיד יהיה ניתן לייצר דיון סביב ווידויים מסויימים.

עצם האנונימיות מאפשרת לגולשים לתאר בפירוט את שעל לבם, ולעיתים מדובר ברגשות קשים. על כן, אנחנו מצטרפים לפניות של מנהלי חלק מהעמודים הללו ומבקשים, בכל מקרה של מצוקה נפשית, שלא להסתפק בפייסבוק ולפנות לעזרה מקצועית.

הנה כמה עמודי ווידויים בפייסבוק שאתם חייבים להכיר.

Dating Confessions

מעל 65 אלף אוהדים עוקבים באדיקות אחר עמוד ווידויי הדייטים הישראלי. מה עשה הבחור שנעקץ ממדוזה באמצע דייט בחוף הים? כיצד הכירה הבחורה לראשונה את ההורים של הבחור? את אלה ועוד תמצאו בעמוד שאמנם פעיל רק כמה חודשים, אך כולל רמת מעורבות גבוהה מצד הגולשים.

וידויים

העמוד הזה, שאותו אוהדים מעל 50 אלף איש, התחיל בכלל כעמוד וידויים של דיילות, אך כעת לא מתמקד בווידויים בנושא מסויים. הוא כולל לרוב סרטונים מושקעים, חלקם שייכים לסדרות הרשת "הישראלים" / "הישראליות", מווידויים של סטודנטים ועד, אתם קוראים נכון, ווידויים של סבתות. התאכזבנו שפחות מצאנו ווידויים המגיעים מהקהל.

קרא עוד:  גוגל מתחילה לאפשר שימוש בטביעת אצבע במקום סיסמאות ב-Chrome

IDF Confessions

הנהלים הקשוחים, הפקודות הנוקשות ואוסף של משרתי חובה רבים בגילאים צעירים – הופכים את השירות הצבאי בישראל לאחת החוויות המשמעותיות. ובמקום שבו חוויות משמעותיות, תמצאו גם ווידויים רבים וקהל אוהדים של כמעט 35 אלף גולשים. נדגיש שזהו לא עמוד רשמי של צה"ל ושאנו לא מעודדים ביצוע עבירות על פקודות הצבא.

וידויים של קיבוצניקים

מה קורה כששוטפים מיקרוגל עם צינור מים? ומדוע אנשים נזכרים בקיבוץ כשהם נכנסים לשירותים בחו"ל? עמוד הווידויים של הקיבוצניקים אמנם קטן ונישתי, אך אנחנו מצאנו את עצמנו גוללים אותו עוד ועוד למרות שאיננו קיבוצניקים. נראה שההווי הקיבוצי גורם לרבים לעשות מעשי קונדס, להתוודות עליהם ואותנו זה שיעשע.

MIT Confessions

וכשמתפארים בדפי הווידויים המקומיים, כדאי לזכור את המקור. דפי ווידויים החלו לצוץ בפייסבוק עוד ב-2012, בעיקר בקרב סטודנטים במוסדות אקדמיים אמריקניים. אחת הדוגמאות היא עמוד הווידויים של הסטודנטים מ-MIT הכולל כמעט 25 אלף אוהדים. אם אתם סטודנטים ישראלים, יתכן ותמצאו עמוד דומה גם עבור המוסד שבו אתם לומדים.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.