את האימוג'י רובנו מכירים. אותם פרצופים צהובים שפופולריים כל כך בתוכנות המסרים המידיים וברשתות החברתיות, מסתירים מאחוריהם עובדות וסיפורים מעניינים. השימוש ההולך וגובר בהם גרם לרבים לדרוש הוספת אימוג'ים שיתאימו למציאות המשתנה ב-2017, זאת בניגוד לאחרים שמחו על קיומו של אימוג'י כזה או אחר. אז הנה כמה עובדות שאולי לא הכרתם על האימוג'ים החביבים.

סוגים שונים של אימוג'ים

ארגון יוניקוד (Unicode), הארגון הרשמי שמגדיר את התקן של ייצוג הטקסט במוצרי תוכנה שונים, הגדיר עד היום 2,623 אמוג'י שונים. הרשימה מייצגת את כלל האימוג'ים שאושרו על ידי הארגון ולכל אחד מהם ישנו ייצוג גרפי מעט שונה בטוויטר, בפייסבוק, בג'ימייל, במכשירי אפל, באנדרואיד ועוד. כמה מהם אתם מכירים?

האימוג'י הכי נפוץ

לפי דירוג שעשתה אפל (Apple) בחודש שעבר, האמוג'י הצוחק עם דמעות הוא הנפוץ ביותר בשימוש. אחריו ברשימה האימוג'י המאוהב (זוג לבבות במקום זוג עיניים). בטוויטר (Twitter) המצב זהה בנוגע לאימוג'י הפופולארי ביותר, אחריו ברשימה הוא סמל הלב האדום. אנחנו אהבנו במיוחד את הכלי שאיתו תוכלו לצפות בזמן אמת כמה פעמים השתמשו בכל אימוג'י ואימוג'י בטוויטר.

מהיכן הגיע הקקי המחייך?

ובכן, משחק מילים יפני הוא שגרם לתרבות היפנית לייחס מזל טוב לצואה. לכן, לאורך שנים רבות ישנם איזכורים של סמלי צואה רבים בתרבות היפנית וכדי לשפר את המזל הם גם מחייכים. בשנות ה-80 היתה גם סדרת אנימציה שכללה סמלי קקי צבעוניים וכך, כנראה, התגלגל אימוג'י הקקי המחייך גם למכשירים שלנו. שיהיה במזל.

קרא עוד:  העונה האחרונה של "משחקי הכס" מעבר לפינה – אבל לא כדאי לכם להוריד אותה

Image result for EMOJI POOP

אימוג'י גם בחלונות

מערכת ההפעלה הפופולרית, Windows 10, זכתה לאחרונה לעדכון הסתיו שהביא עמו גם מקלדת אימוג'ים מפוארת המובנית במערכת ההפעלה. אם עדכנתם את מערכת ההפעלה בעדכון המדובר תוכלו להפעיל את מקלדת האימוג'ים באמצעות מעבר לשפה האנגלית > לחיצה על הלחצן עם לוגו חלונות יחד עם לחיצה על "." (נקודה), או על ";" (נקודה ופסיק).

איזה אימוג'י כדאי לשלב?

המקלדת החכמה לטלפונים, Gboard של גוגל (Google) מאפשרת חיפוש אימוג'י לפי ציור. כל שתצטרכו לעשות הוא לצייר עם אצבעותיכם על גבי המסך את האימוג'י שלדעתכם עשוי להתאים וגוגל תמצא אותו עבורכם במאגר האימוג'ים שקיים במקלדת. גם המקלדת SwiftKey מציעה תכונה מעניינת: היא תנסה להציע אימוג'י שיתאים בדיוק להקשר של המשפט שמקלידים באותו רגע.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.