משתמשים עם מוגבלויות שונות פוגשים פעמים רבות בטכנולוגיה שמסייעת להם ללכת, לראות, לשמוע ולבצע פעולות נוספות שלאחרים מובנות מאליהן. הנה כמה אפליקציות שיסייעו, ולו במעט, לבצע את פעולות היום-יום השונות.

GalaPro

לאנשים עם לקויות שמיעה קשה ליהנות מהצגות תאטרון, שכן הם לא יכולים לשמוע את הנאמר על הבמה. האפליקציה עובדת במספר הצגות באולמות המובילים בעולם. לאחר חיבור קצר לרשת האלחוטית המקומית, ניתן ליהנות מכתוביות בשפות שונות של הנאמר מפי השחקנים.

להורדה

RightHear

חזונה של החברה הוא להנגיש עבור עיוורים מוסדות ציבוריים. בישראל זה כבר קורה בלא-מעט מקומות כדוגמת אוניברסיטאות ומרכזי קניות. לצורך כך יש להוריד את האפליקציה הייעודית, ובעת שהמשתמש יחלוף לצד חיישנים מיוחדים המותקנים באזורים שונים במוסד – הוא יקבל הנחיות קוליות בכדי שיוכל להתמצא טוב יותר בסביבה בה הוא נמצא.

להורדה

סיורים קוליים – מרכז לעיוור

לקראת יום ההזדהות עם ציבור האנשים הסובלים מעיוורון ולקויות ראייה שחל לאחרונה הושקה אפליקציה שנועדה לסייע לעיוורים לחוות טוב יותר את העיר העתיקה בירושלים. מסלול הסיור מחולק ל-23 תחנות כשניתן לנווט ביניהן באמצעות הנחיות קוליות. בכל תחנה ניתן להאזין להדרכה קולית המגוון שפות אודות האתר ההיסטורי הממוקם בה.

להורדה

Image result for ‫סיורים קוליים - מרכז לעיוור 4‬‎

Live Transcribe

במקום שאנשים עם לקות שמיעה יחזיקו לצידם מתורגמן לשפת הסימנים, הם יוכלו פשוט להתקין את האפליקציה שתדע לתמלל את כל הנאמר בסביבה ולהציג אותו בכתב על המסך. היא עובדת ב-70 שפות, גם עברית ביניהן, וכן ניתן להקליד על המסך תגובה לדברים הנאמרים ולהציגה לסובבים.

מידע נוסף

Sound Amplifier

כדי להשתמש באפליקציה הבאה תצטרכו לחבר למכשיר אוזניות חוטיות. לאחר התקנתה, בשיטוט בתפריטי הנגישות שבהגדרות המכשיר, תמצאו את תכונת "מגבר הקול" שתפתח מחוונים שונים שיסייעו לכם להפריד את הנאמר סביבכם מקולות הרקע השונים. את ההגדרה המתאימה לכם תוכלו לשמור גם עבור שימוש עתידי בתכונה הזו.

להורדה לאנדרואיד

Image result for google Sound Amplifier ANDROID
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.