בכנס IDF שנערך בימים אלו בסן פרנסיסקו, הכריזה אתמול חברת 4tiitoo הגרמנית על השקת טאבלט ראשון מבוסס מערכת ההפעלה Meego הנקרא WeTab אשר יצא כבר בשבוע הבא, זאת למרות שציפינו מנוקיה שתציג לנו אתמול מכשיר ראשון מבוסס מערכת ה-Meego. ה-WeTab יהיה דווקא המוצר הראשון המבוסס על Meego, מערכת ההפעלה פרי שיתוף הפעולה בין Intel לנוקיה שיוצא לשווקים באופן רשמי ובהתרעה כל כך קצרה. לדברי מנכ"ל החברה, סטפן אורדורפר, הטאבלט היה בתחילת דרכו מבוסס מערכת ההפעלה Ubuntu, אך החברה עברה לפני מספר חודשים ל-Meego, מכיוון שלדעתם היא התאימה יותר עבור מחשבי טאבלט.

מבחינת מפרט, הטאבלט מגיע עם מסך בגודל 11.6 אינץ' (מעט יותר גדול מה-ipad), מעבד Intel Atom N450 בדומה לזה שבמחשבי הנטבוקים, זיכרון מובנה של 16 או 32 ג'יגה ומצלמת 1.3 מגה פיקסל. לטאבלט יהיה זמן העלאה קצר במיוחד של 16 שניות בלבד וזמן התעוררות משינה של שניה אחת, בהחלט נתונים מרשימים ביותר עבור טאבלט. עוד צפוי הטאבלט לתמוך באפליקציות  מבוססות Adobe Air של אדובי וכמובן יתמוך בפלאש וג'אווה.

כרגע לא ידוע תג המחיר עבורו, אך לא נצטרך לחכות הרבה זמן, מכיוון שכבר בשבוע הבא נוכל לראות אותו על המדפים בגרמניה, ואולי זמן קצר לאחר  מכן גם בשאר העולם.