שינוי נוסף מתחת למכסה המנוע באנדרואיד 5 (Lollipop) הוא ה-Camera API, יכולת חדשה למפתחים להתחבר ולשימוש במצלמה של המכשיר כפי שכבר דיווחנו בעבר. מי שהקדים את המאוחר הוא המפתח Chih-Mao Chen אשר החל בפיתוח והוציא אפליקציית צילום למכשיר ה-Nexus 5 שמאפשרת צילום ב-4K, תמיכה בפורמט העשיר RAW, שליטה ידנית על הפוקוס/מצב חשיפה וצילום מתפרץ (burst mode).

האפליקציה נקראת L Camera ונכון לעכשיו לא נמצאת בחנות האפליקציות אלא תצטרכו להורידה באופן ידני. ממשק המצלמה כמעט זהה לממשק המצלמה המקורי של גוגל וכפי שנבדקה היא מאפשרת לצלם ברזולוציה של 4K העומדת על 3264 על 2448 פיקסלים במקום 1920 על 1080 (1080P). בנוסף על כל תמונה שצולמה יתווסף קובץ בסיומת DNG – זהו ה-RAW המוזכר לעיל שמכיל תמונה בצורה הגולמית שלה ומותאם לעיבוד בתוכנות עריכה מקצועיות כדוגמת Photoshop ללא איבוד מידע.

האפליקציה זמינה להורידה מכאן וכמובן נדרש את גרסת ההדגמה ללוליפופ האחרונה הקיימת למכשיר (LPX13D) ולהפעיל את "מקורות לא ידועים" (Unknown Sources), ההגדרה נמצאת תחת הגדרות > אבטחה.

גוגל מספקת גישת מפתחים לא רק למצלמה אלא לאחרונה שחררה גם ממשק פיתוח ל-Google Fit, פלטפורמת הספורט והכושר של גוגל שהושקה לאחרונה ומאפשרת למפתחים להשתמש בסופר הצעדים המובנה שקיים במכשיר לאפליקציות בריאות וכושר אחרות או יישומי צד שלישי שפותחו בצורה עצמאית.

בהחלט נחמד שממש כמעט כמו קסם ניתן להוסיף דברים למכשיר במקום לשדרג למכשיר חדש יותר. מה אתם הייתם רוצים לראות בגרסאות אנדרואיד הבאות?

קרא עוד:  אפל תקיים אירוע ממוקד אפליקציות בעוד כשבועיים

דוגמא לצילום ב 4K :