החלטתם שאתם צריכים לבנות אתר אינטרנט חדש עבור העסק שלכם? אתם צפויים לקבל הרבה הצעות מחיר ובכולם יבטיחו לכם את התוצאה הטובה ביותר. אבל, לכולם גם יש אינטרס מובהק להבטיח לכם הרבה מעבר למה שהם יכולים להעניק בפועל. פנינו לחברת WEmanage אשר מתמחה בניהול אתרי אינטרנט לקבל תשובות!

4 הטיפים לבחירת מערכת ניהול לאתר האינטרנט:

כחברת ניהול אתרים אנו לא עוסקים בפיתוח של אתרי אינטרנט אך אנו כן נדרשים לעבוד ולנהל אותן על בסיס יומי ולכן לטיפים אלו יש משקל רב בבחירת מערכת אתר אינטרנט.

  • הקפידו לאפיין את צורכי העסק טרם חיפוש חברת פיתוח:

אחת הטעויות הנפוצות שבהם אנו נתקלים בקליטת לקוחות חדשים הנו חוסר באפיון ליעדי האתר. כך, אנו קולטים אתר אינטרנט מבולגן שהמסרים בו אינם מובנים למבקריו. במקרים חמורים יותר, האתר זוכה לתנועה רבה אך לא רלוונטית של קהלים לא רצויים כדוגמת מתחרים ואו מבקשי שירותים אחרים.

כדי להימנע מהשקעה מיותרת ומכאב לב מאוחר יותר, כדאי מאוד להגיע לשלב איתור חברת הפיתוח לאתר לאחר שברור לכם מה הם הצרכים של העסק ולמי האתר פונה. בעזרת מיקוד זה, תוכלו ליהנות מפיתוח מותאם ומפוטנציאל קידומי גבוהה.

  • העדיפו מערכת בקוד פתוח על מערכת בקוד סגור:

יש לא מעט חברות פיתוח שמציעות מערכות בקוד סגור ואו סגור חלקית. כלומר, חברות המבטיחות מערכת אופטימלית (לרוב, למכירות) אך שאינה בבעלותכם אלא אתם משמשים כשוכרים בה. יש יתרונות מסוימים בקוד סגור, אך מניסיוננו החסרונות משמעותיים בהרבה. ככל שעובר הזמן, מתגלים קשיים בהתאמת האתר לצורכי השוק ולעתים אף יכולות הניהול והקידום מוגבלות למדי.

קרא עוד:  וואווי כבר מצאה פתרון תחליפי ל-Google Maps

לעומת זאת, בקוד פתוח, אתם בעלי הקוד וביכולתכם לפנות לכל איש מקצוע בכדי שיבצע התאמות ככל שיידרשו למערכת בהתאם לשינויים בשוק ואו שינויים אסטרטגיים בעסק שלכם. מעבר לכך, במידה ותפנו לקבל שירותי ניהול לאתר שלכם, בהחלט תוכלו ליהנות מפיתוחים מותאמים אישית לפי דרישותיכם במסגרת השירות.

  • וודאו שההסכם מקנה לכם 100% בעלות על קוד האתר:

גם כאשר מפתחים אתר בקוד פתוח, במקרים מסוימים מתגלה שכחלק מההסכם, האתר אינו שלכם. כלומר, המפתחים נעזרו במערכת ניהול תוכן שהנה בבעלות הציבור אך טוענים לבעלות על התאמות הקוד שנעשו במסגרת תבנית העיצוב של האתר. אמנם תופעה זו הולכת ונעלמת מהעולם, אך אלו הממשיכים לדרוש לעצמם זכויות יתר הם חברות עמם לא תרצו לעבוד מסיבות רבות נוספות.

חשוב לדרוש שבהסכם הפיתוח ייכתב במפורש שכל עבודה וקוד שנכתבו במסגרת השירות ועבור הלקוח הן בבעלותו המלאה. בצורה זו, תבטיחו לעצמכם שליטה מלאה באתר ויכולת לבצע שינויים עתידיים (הן יידרשו..) מבלי להיות כבולים לנותן שירותים זה או אחר.

  • בקשו לשוחח ישירות עם בונה האתר טרם הזמנת השירות:

לעתים קרובות יש פער בין הבטחות איש המכירות ובין יכולות מפתח האתרים בפועל. כלומר, בלא מעט מקרים אתם חולמים ומבקשים אתר אינטרנט לפי סטנדרטים מסוימים אך התמורה בסיומה של התהליך הנה אתר אינטרנט ממוצע ומטה. יש 2 סיבות לכך:

  • מפתח האתר אינו מחזיק בידע ובניסיון הנדרש.
  • אין תקשורת ישירה עם המפתח ונוצרים אי הבנות.
קרא עוד:  הוא כאן: מיקרוסופט עדכנה את Edge לגרסת ה-Chromium

באמצעות שיחה קצרה עם מפתח האתר, ביכולתכם להבטיח שהאדם העומד מולכם אכן בעל ביטחון בכך שביכולתו ליישם את דרישותיכם וכמובן שאתם מסוגלים לתקשר עמו בצורה נאותה ובכך להבטיח הלימה בין הרצונות שלכם ובין תוצאות האמת בפועל בסיומו של התהליך.