בזמן שחלמנו כאן על מכשירי MeeGo הראשונים (והאחרונים?) של נוקיה, חמקו להן מתחת לאפינו צמד תמונות החושפות את מפרטיהם החלקיים של ארבעה מתוך 10 מכשירי הסימביאן החדשים שהבטיחה נוקיה להוציא בשנה הקרובה, החושפים מספר פרטים מעניינים.

ראשית, המפרטים: שני המכשירים המעניינים יותר (למעלה), המכונים כרגע Zeta ו-Helen, אמורים להריץ את העדכון הרציני השני ל-Symbian, שייקרא Belle. הראשון, שלפי התמונה מוגדה כ"סמארטפון הדק ביותר בהסטוריה", יכיל מעבד במהירות 1GHz, מסך AMOLED בגודל 3.2 אינצ', תקשורת NFC ועוד, בעוד השני, המוגדר כיורשו של C7, יכיל מסך AMOLED בגודל 3.5 אינצ' עם טכנולוגיית ClearBlack Display, מעבד במהירות 1GHz ומצלמת 8 מגה-פיקסל. שני המכשירים האחרים (למטה), העונים לשמות הזמניים Cindy ו-Fate, מכוונים לקהל הצעיר תוך התמקדות במחיר שווה לכל כיס, כאשר הראשון כולל מעבד 1GHz, מסך AMOLED בגודל 3.2 אינצ', מצלמת 5 מגה-פיקסל, תקשורת NFC וככל הנראה גם רמקולים סטריאופוניים ("Big Sound"), והשני מכיל מעבד 1GHz, מצלמת 5 מגה-פיקסל וקישוריות WiFi (ללא NFC).

כעת ניגש לנקודות המעניינות: קודם כל, כפי שניתן לראות בתמונות, שמות הדגם של המכשירים – Nokia 500, Nokia 600, Nokia 700 ו-Nokia 701 – שונים מאלו הנהוגים בחברה כיום: במקום אות ושלוש ספרות, כוללים השמות ספרות בלבד. לא ברור האם מדובר במהלך שתקף למכשירי סימביאן החכמים בלבד, או שמא לכל מכשירי נוקיה (כולל מכשירי ה-Touch&Type מבוססי Symbian s40, ואולי אף מכשירי ה-Windows Phone העתידיים), אך מדובר ללא ספק במהלך מבלבל, במיוחד לאור העובדה שרבים עדיין לא עיכלו את שיטת הסידור של השנים האחרונות שהחליפה את השמות בני ארבע ספרות שנהגו ב-20 השנים שלפניהן. בנוסף, מעניין לראות שכל המכשירים מתוכננים על בסיס מעבדים במהירות 1GHz. נוקיה כנראה להוטה למחוק מהלקסיקון של צרכניה את הטענה "מה, רק 678.91 מגה-הרץ?!" – וטוב שכך. (מקור)

קרא עוד:  קוטל הענקים החדש? Redmi K20 יוצג בשבוע הבא

עדכון: GSM Arena חשף תמונה של דגם Zeta  או Nokia 700 עם מפרט כמעט זהה למה שכתוב.