המשתמשים הישראלים לא ממהרים לאמץ אוזניית Bluetooth לטלפון. רובם כך נראה, מעדיפים לשוחח בטלפון ישירות באוזן, אחרת, אי אפשר להסביר את המבחר הדל של אוזניות איכותיות בארץ שהולך ופוחת כל שנה. אבל אם אתם דווקא מהקהל שכן משתמש באוזניות ומבין את היתרונות כמו יכולת עבודה במקביל, הפחתת הקרינה באופן משמעותי או סתם להיראות עסוק, אז אספנו מספר אוזניות הנמכרות בארץ והשתמשנו בהן בתקופה האחרונה לא מעט ואלה המסקנות.

Jawbone New Era: קטנה ויוקרתית

אחת הדיבוריות המוכרות יותר בתחום המבטיחה לסנן רעשים טוב יותר מכל דיבורית אחרת. היא פועלת בטכנולוגיית NoiseAssassin המשתמשת במגע פיזי בעור הפנים כדי להבדיל ולהפחית את רעשי הרקע ואת זה היא עושה מצוין – כל עוד היא יושבת נכון באוזן. בניגוד לדיבוריות האחרות שסקרנו, זו מונחת באוזן ללא קשת, משהו שלנו לקח זמן להתרגל במיוחד כי לא מצאנו היכן להניח אותה (במקום בצווארון של החולצה), מה גם היא לא הייתה כל כך נוחה, גם אחרי שהתאמנו גומיה אחרת מאלו שהגיעו בערכה. אבל התרגלנו.

יש לה כפתור בודד בחלק האחורי, גם כאן מצאנו את עצמנו מנתקים את השיחה בטעות בפעם הראשונה שהנחנו את הדיבורית על האוזן, וכנראה שמתרגלים להכל כי אחרי שבוע כבר היא הייתה לנו גם נוחה יותר וגם לא התבלבלנו. יש לה גם הנחיות קוליות דרך הטלפון עם אפליקציה המציגה גם את זמן הסוללה הנותר באוזנייה (או בלחיצה על כפתור האוזנייה בחיווי קולי), שאגב הספיקה לנו לכ-4 ימים לערך של שימוש וגם היא מכבה את עצמה אוטומטית כאשר היא לא מחוברת לטלפון יותר ממספר דקות. חכם.

בכל הקשור לשמע, האוזנייה הזו כנראה היא אחת הטובות. להבדיל מאוזניות אחרות, טכנולוגיית סינון הרעשים נמצאת בקצה האוזנייה, אשר נוגעת בעור הפנים ובכך מזהה בצורה טובה הרבה יותר את רעשי הרקע. הסאונד איכותי הן בשימוש בדיבור והן בעת האזנה למוזיקה. למעשה, הדור האחרון של הדיבורית מגיע במידות קטנות אף יותר ובמשקל של 6 גרם בלבד בעיצוב שיקי. היא מגיעה עם נרתיק הטענה, למרות שלנו היה פשוט לחבר אותה לכבל microUSB סטנדרטי. לכל המחפש סטייל וגודל זעיר, היא בשבילו אבל ישלם על כך בהתאם.

להשיג ברשת באג: 449 שקל

Jabra Stealth: לדבר עם העוזרת

האוזנייה קטנה של ג'אברה (Jabra) נוחה להפליא. היא מעוצבת, דקיקה ויושבת על האוזן בצורה טובה. יש לה משתיק רעשים (מצוין יש לציין), כפתור כיבוי והפעלה, כפתור מענה גדול וכפתור לשוחח עם העוזרת הוירטואלית שבסמארטפון שלנו. ה-Stealth יושבת בתוך האוזן באמצעות גומיית אטם המחזיקה גם ללא קשת הפלסטיק, וישנם גם מספר גדלים שונים המותאמים לגדלים שונים של האוזן, אבל אחרי מספר שימושים העדפנו דווקא להישאר עם הקשת שגם נצמדת לנו לבגד בזמן שאין לנו שימוש באוזנייה. הסוללה מחזיקה 6 שעות שיחה או 260 שעות המתנה, וההטענה מתבצעת בחיבור microUSB המוסתר תחת מכסה בגוף האוזנייה. מבדיקה שלנו, הצלחנו בקלות להחזיק 5 ימי עבודה מלאים עד שהיא תדרוש מקור מתח, שאגב היא מגיעה רק עם כבל הטענה ומטען רכב וללא שנאי קיר, מה שהתברר לנו כטרנד אצל רוב היצרניות.

קרא עוד:  האוזניות נטולות החוטים האלו עולות יותר מאלף דולרים

jabra-stealth

החיבור לטלפון היה מהיר בזכות השימוש ב-NFC, והאיכות קול הייתה טובה. מי שמעוניין, היא גם מאפשרת האזנה למוזיקה או כל סאונד אחר באיכות סבירה בהתחשב שמדובר במונו. האוזנייה מסוגלת גם להקריא לנו את איש הקשר ולומר לנו כמה זמן נשאר לסוללה, אם כי אנשי הקשר שלנו שמורים בעברית, אז היא נאלצת לקרוא ארוכות את מספר הטלפון, מה שהיה נחמד אם אפשר לבטל זאת. כפתור העוזרת הוירטואלית חביב למדי, ואם אתם גם משתמשים בזה אז בכלל זה שימושי, וניתן לעבוד הן עם סירי (Siri) והן עם Google Now. כפתור זה משמש גם להשתקת אם נרצה בזמן שיחה וטווח הקליטה היה גדול מהמצופה. מה שכן היה חסר לנו אלו כפתורי שליטה בעוצמת השמע, או לכל הפחות להגביר את העוצמה ואולי אפילו אפליקציה המתממשקת לטלפון.

הכי זול בזאפ: 364 שקל

Jabra Motion: בעלת נוכחות

jabra_motion_ucזוהי אולי אחת האוזניות המשוכללות שהשתמשנו לאחרונה, ולא חסר לה דבר, כמעט. ה-Jabra Motion היא אוזנייה היושבת על האוזן ועוטפת אותו כמעין דיבורית "מדונה", רק שבניגוד לדגם ה-Voyager הקודם, המיקרופון מגיע מהחלק התחתון של האוזן, דבר שגילינו כי מקשה על ההכנסה שלה בכל פעם מחדש שכן זה דורש מאיתנו התעסקות יתרה במיוחד בלחץ כששיחה נכנסת. הכיבוי וההדלקה שלה נעשה בזריזות על ידי קיפול הקצה של האוזנייה בתצורת פליפ, וכאשר היא תזהה את ההכנסה שלה לאוזן בזמן שיחה נכנסת, היא כבר תענה עבורנו לשיחה. יש בכל זאת גם כפתור ניתוק וכן פאנל מגע לשליטה בעוצמת השמע, כלומר במקום כפתור לחיצה, יש להחליק את האצבע כלפי מעלה או מטה בגוף העליון של האוזנייה. עתידני משהו אבל מעט פחות פרקטי.

לאוזנייה יש מיקרופון כפול להשתקת רעשים וטכנולוגייה של ג'אברה להגנה כנגד רעשים חיצוניים כמו רוח. יש גם NFC להתממשקות מהירה שגם עובד, כפתור לשימוש בפקודות קוליות הממוקם בקצה המיקרופון וגם היא מקריאה לנו את מספר הטלפון הנכנס או השם (באנגלית בלבד), תאמר לנו כמה זמן סוללה נותר והאם יש בעיות בחיבור עם הטלפון החכם.

קרא עוד:  המילטון החלה למכור בארץ את Mi True Wireless Earphones 2 ב-399 שקלים

הסוללה שלה החזיקה לנו כ-5 ימי עבודה, או 7 שעות שיחה לפי הצהרת היצרן ויש גם אפליקציה (Jabra Connect) שמספקת לנו מידע על מצב הסוללה, לקבוע פרופיל אודיו, לשנות הגדרות רבות ועוד, אם כי היא גם שומרת את מיקומנו כדי לאפשר לנו לאתר את הפעם האחרונה בה נמצאת האוזניה למקרה שאיבדנו אותה, חביב אך ביטלנו זאת בהפעלה הראשונית. בערכה, מלבד כבלי microUSB, יש גם מטען לרכב (אין מטען קיר) ושני מתאמי סיליקון נוספים להחלפה.

ה-Motion משוכללת מכל כיוון שלא נסתכל עליה, אבל דווקא בנוחות היא נכשלת בגדול.

הכי זול בזאפ: 504 שקל

Plantronics MARQUE 2 M165: זולה וטובה

כידוע, לא תמיד היקר ביותר הוא גם הטוב ביותר ולעיתים ניתן להסתפק במוצר שמספק תמורה מספיק טובה לכסף שלנו. ה-Marque 2 של פנטרונקיס עושה בהחלט את העבודה. מדובר באוזנייה קטנה יחסית בעיצוב קלאסי למדי המספקת שלל יכולות שונות: היא כוללת מיקרופון כפול לסינון רעשים, מקבלת פקודות קוליות למענה או ביטול שיחה (Answer/Ignore), תומכת בהאזנה למוזיקה ותכנים שונים כהתקן מדיה ואף מאפשרת שימוש עם העוזרת הוירטואלית של אנדרואיד או אייפון.

plantronics-marque-2

למרות המראה התמים, האוזנייה גם מספקת הודעות קוליות כמו מצב הסוללה ומצב החיבור לטלפון  וכן היא מכבה את עצמה באופן אוטומטי למצב המתנה. יש גם אפליקציה לאיתור האוזנייה מרחוק וכן מצב הסוללה, שמספיקה אגב לכ-4 ימי עבודה בשימוש שלנו. יש לה כפתור מענה/ניתוק במרכז, כפתור כיבוי וכפתור לעוצמת שמע.

הסאונד היה טוב, אם כי מעט פחות טוב מאשר האחרות שבדקנו והסינון רעשים שלה עובד פחות טוב במקומות רועשים במיוחד. איכות הקול בהאזנה למוזיקה גם כן טוב אך לא כאשר הגברנו את העוצמה למקסימום, אז האיכות יורדת. היא נוחה מאוד באוזן ויושבת היטב, מגיעה עם 3 גדלי סיליקון שונים וגם מטען לרכב שזה צ’ופר נחמד ולא ממש הכרחי. היינו שמחים שמחירה היה מעט יותר נמוך אבל בהתחשב שהיא כוללת כמעט את רוב הפיצ’רים של הגדולות, אז זה בהחלט סביר.

להשיג ברשת באג: 269 שקל

המנצחת? לדעתנו, הן בשילוב של יכולות, איכות, נוחות וסאונד היא Jabra Stealth. גם איכותית, השמע היה מצוין, ישבה לנו היטב באוזן והסינון רעשים שלה היה מצוין.