למרות שדיווח על דגם חדש של מתאם ה-Chromecast דלף לרשת עוד באוגוסט, אמש באירוע ההשקה שערכה גוגל (Google) בניו-יורק בלטה בהעדרה הכרזה על דגם שכזה. נראה כי בחברה בחרו לבצע השקה שקטה מכיוון שמדובר בשיפורים לא משמעותי הכולל רענון עיצובי ותמיכה בקישוריות משופרת.

השינוי הבולט ביותר הוא הרענון העיצובי. שהדור השלישי של מתאמי ה-Chromecast מגיע בצבע שחור-פחם או לבן-גיר, כשגוף המכשיר נותר בצורת דיסקית בגימור מט רק שעתה זה מעוגל יותר, כאשר במרכזה ניתן למצוא את האות 'G' מהסמליל של גוגל שמעטר את חזית המכשיר.

מבחינת מפרט לא נמצא כי החברה ביצעה שינויים מרחיקי לכת והדור השלישי של ה-Chromecast מצוייד בחומרה חזקה רק במעט. כשזו עתה מאפשרת תמיכה בניגון וידאו באבחנה גבוהה של 1080p בקצב מרבי של 60 פריימים לשנייה, זאת בניגוד לדור הקודם אשר תומך בניגון בקצב של 60 פריימים לשנייה אך באבחנה מירבית של 720p. למרות הציפייה, Chromecast החדש לא תומך בניגון תכנים באבחנה אולטרא-גבוהה של 4K.

מעבר לכך הדגם החדש כולל קישוריות משופרת עם תמיכה ברשתות Wi-Fi 802.11ac בתדר של 5 גיגה-הרץ ותמיכה בניגון אודיו בתיאום עם רמקולים חכמים או מכשירים אחרים התומכים בתקן ה-Chromecast Audio. בניגוד לדיווחים הקודמים הדגם החדש לא תמוך בתקשורת בלוטות'.

קרא עוד:  גוגל חושפת, אולי בלי כוונה, את מכשירי הביניים Pixel 3a

הדור השלישי של מתאמי ה-Chromecast זמין לרכישה כבר עתה בחנות המקוונת של גוגל במחיר של 35 דולר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.